imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Dlaczego Żydzi kłamią o zbezczeszczeniu przez antysemitów żydowskiego cmentarza w Polsce – Wolna Polska – Wiadomości

a-11.jpg


Raporty w Polsce i nie tylko o zbezczeszczeniu żydowskiego cmentarza / Jewish cemetery koło Wrocławia są nieprawdziwe, powiedzieli w środę polscy urzędnicy i przedstawiciele żydowskiej wspólnoty.

Marek Magierowski, polski ambasador w Izraelu, powiedział Jewish Telegraphic Agency / JTA, że burmistrz Świdnicy powiedział mu, że raporty o zniszczeniu 15 nagrobków na tym przedmieściu Wrocławia wymyślono.

Miasto nie odpowiedziało jeszcze na prośby JTA o informacje.

We wtorek JTA poinformowała o incydencie opierając się na informacjach o nim na portalach Publiszer & Wmeritum. Raporty mówiły, że 15 nagrobków rozbito, a na innych namalowano graffiti.

Ale w środę przewodnicząca Unii żydowskich Wspólnot Religijnych w Polsce powiedziała JTA, że według niej doniesienia były fałszywe.

Raporty o tym incydencie pojawiły się we delikatnym czasie w relacjach Polski, Izraela i organizacji żydowskich.

Na początku tego tygodnia Polska wycofała się z konferencji dyplomatycznej z powodu uwag izraelskiego ministra spraw zagranicznych, Israela Katza, który powiedział, że Polacy „wysysają antysemityzm z mlekiem matki”. Polski premier Mateusz Morawiecki określił tę uwagę jako rasistowską. Wycofanie się Polski z konferencji doprowadziło do odwołania jej.

Jak stwierdził ojciec syjonizmu Theodor Herzl, „Antysemita będzie naszym najlepszym przyjacielem”, o jeśli ktoś wie jak kreować antysemitów kiedy potrzebni są do realizacji agendy politycznej, to wiedzą to Żydzi. Nawet jeśli to oznacza wymyślanie fałszywych zbrodni nienawiści, to widmo ludobójczego antysemity musi zostać zachowane”. I ten artykuł w zasadzie wychodzi i przyznaje, że fałszywe przestępstwa z nienawiści zostały zaaranżowane po to, by oczerniać Polskę w czasie, gdy jest ona w sporze z Izraelem o „współudział” Polski z nazistami podczas II wojny światowej.

Warto jednak zauważyć, że ta historia przyznająca się do oszustwa została opublikowana w prasie żydowskiej. To prawie tak, jakby był to sygnał dla Żydów w Polsce do wycofania się, co jest czymś, w czym Żydzi nie są dobrzy – mają tendencję do przesady gdy tylko nadarzy się okazja. Niektórzy błyskotliwi Żydzi musieli pomyśleć, że udając, że skopano jakieś żydowskie nagrobki, mogą naciskać na Polaków, by zapłacili Żydom miliony w odszkodowaniach. Całe to oszustwo zrobi tyle, że skłoni opinię publiczną do zadawania niewygodnych pytań na temat tzw. Holokaustu.

tłumaczenie: Ola Gordon


Source link

Leave a Comment