imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Rosjanie atakują w obwodzie charkowskim. Płonie kilka hektarów lasu

2phxtf6ody66vqfw3hi4ievagw1fse29.jpeg


Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podkreślił w komunikacie wideo, że udaremnienie rosyjskich planów ofensywnych “jest teraz zadaniem numer jeden”

 

– Trwają nasze operacje obronne w obwodzie charkowskim w okolicy wiosek Striłecza, Krasne, Morochowec, Olijnykowe, Łukjanców, Hatyszcza i Płeteniwki. To wioski przygraniczne. Nasi pogranicznicy już drugą dobę prowadzą tam działania kontrofensywne, broniąc ukraińskiego terytorium – poinformował. 

 

ZOBACZ: Ukraińcy zestrzelili rosyjski samolot szturmowy Su-25. “Będą spadać nadal”

 

Ukraiński przywódca zaznaczył, że siły ukraińskie umacniają swoje pozycje w obwodzie, m.in. przerzucając tam dodatkowe jednostki. Dodał, że bardzo napięta jest również sytuacja w obwodzie donieckim, na kierunku Pokrowskim, gdzie codziennie dochodzi średnio do ok. 30 starć. 

 

– Chcę również podziękować wszystkim żołnierzom z naszych różnych jednostek bojowych, którzy bronią obwodu charkowskiego – podkreślił. 

Wzmożony ostrzał obwodu charkowskiego. Płonie kilka hektarów lasu

W wyniku rosyjskiego ostrzału wybuchł duży pożar lasu w pobliżu wsi Buhajewka w obwodzie charkowskim, gdzie zapaliła się sucha ściółka iglasta. Zanim strażacy przybyli na miejsce, ogień rozprzestrzenił się na obszarze około pięciu hektarów.

 

Musieliśmy gasić ogień pod ciągłym ostrzałem wroga. Dzięki profesjonalnym działaniom ratowników i leśników udało się zapobiec rozprzestrzenianiu się płomieni na obszar zabudowany” – poinformowała Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Jak podaje Ukrinform w wyniku ataku bombowego zginęło dwóch cywilów. 

 

ZOBACZ: Ukraina uderzyła we wrażliwy punkt Rosji. Pożar w składzie ropy

 

Z rosyjskich doniesień wynika, że Ukraińcy nie pozostają im dłużni. “Jedna kobieta zginęła, a 29 osób odniosło obrażenia na skutek ukraińskiego ostrzału w obwodzie biełgorodzkim Rosji” – poinformowała w sobotę agencja Reutera, powołując się na gubernatora obwodu.

 

Według gubernatora Wiaczesława Gładkowa miasto Biełgorod oraz obwód biełgorodzki znalazły się pod zmasowanym ostrzałem sił ukraińskich. Agencja Reutera podkreśliła, że nie udało się jej na razie potwierdzić tych doniesień.

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment