imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Dolnośląskie. Wybuch gazu w domu wielorodzinnym w Ścinawie. Są ranni

rw3wp4shdfb8mahn1koskxv29a3as2w1.png


Trwa akcja ratowniczo-gaśnicza. Na miejsce jedzie grupa poszukiwawczo-ratownicza z psami

Jak potwierdziła w rozmowie z Polsat News oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lublinie do wybuchu gazu doszło około godz. 21 w domu wielorodzinnym w Ścinawie (woj. dolnośląskie). – Strażacy odgruzowują teren celem sprawdzenia, czy żadne osoby nie zostały w domu – poinformowała Polsat News asp. szt. Sylwia Serafin.

Jak potwierdziła w rozmowie z Polsat News oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lublinie do wybuchu gazu doszło około godz. 21 w domu wielorodzinnym.

 

ZOBACZ: Opolskie. Wybuch gazu w Polskiej Nowej Wsi. Dwie osoby ranne

 

Dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej PSP we Wrocławiu potwierdził, iż zawalił się dwukondygnacyjny budynek przy ul. 1 maja w Ścinawie. – Doszło do zawalenia się części budynku i trwa pożar. Na miejscu jest 15 jednostek straży pożarnej – powiedział dyżurny.

“Prawdopodobnie wszystkie osoby zostały odgruzowane”

– Strażacy odgruzowują teren celem sprawdzenia, czy żadne osoby nie zostały w domu. Z tego co udało nam się ustalić wynika, że prawdopodobnie wszystkie osoby zostały ewakuowane – powiedziała na antenie Polsat News asp. szt. Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lublinie.

 

WIDEO: Wybuch gazu w Ścinawie. Łączenie z policjantką na antenie Polsat News

 

 

 Dyżurny powiedział, że budynek przed przyjazdem straży opuściło pięć osób. – Dwóch dorosłych i dziecko zostało rannych – powiedział.

 

Policjantka dodała, że ogień został opanowany. Dodała, że początkowo była mowa o jednej poszukiwanej osobie.

– Była poszukiwana jedna osoba, kobieta. Okazało się, że przybyła na miejsce już po zdarzeniu, wcześniej była u swojego ojca – powiedziała oficer prasowa.

aml/polsatnews.pl/PAP/RMF FM

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment