imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Arena Festival Film & Music 2021 w Ostródzie. Gośćmi gwiazdy serialu “Dom z Papieru”

arsczr56g37ycya7dfwnetoooppb1eiw.jpg


To 5. edycja festiwalu. Czwarta z powodu pandemii nie mogła się odbyć w “normalnych” warunkach.

 

 

– Festiwal planujemy zawsze na początek wakacji, ponieważ chcemy, żeby wszyscy przez Ostródę jechali na Warmię, Mazury i nad morze. Chcemy, żeby przyjezdni cieszyli się piękną pogodą i wspaniałą muzyką – powiedział dyrektor naczelny i artystyczny Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie prof. Piotr Sułkowski.

Plejada gwiazd na festiwalu

Festiwal odwiedzi plejada gwiazd i znakomite osobistości ze świata muzyki. Na 5. Arena Festival Film & Music usłyszeć będzie można utwory z różnych musicali, piosenki z filmów oraz broadwayowskich produkcji.

 

2 lipca wystąpią tacyy soliści jak: Anna Sztejner, Paulina Janczak, Agnieszka Tylutki, Wojciech Daniel, Beata Olga Kowalska, Karol Drozd i Tomasz Bacajewski. Festiwal odwiedzi także orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Gościem specjalnym będzie Maestro Jerzy Maksymiuk, który jest autorem muzyki do ponad 100 filmów. Koncert poprowadzi Magdalena Miśka-Jackowska. – Mam nadzieję, że za kilkadziesiąt dni spotkamy się tu wszyscy, bo będzie się naprawdę działo – zapowiedział prof. Sułkowski.

 

WIDEO: Prof. Sułkowski opowiada o gwiazdach festiwalu

3 lipca gośćmi festiwalu będą artyści i aktorzy “La Casa de Papel”. – Być może więcej niż jeden aktor się pojawi, ale zostawmy to w pewnym niedopowiedzeniu – powiedział tajemniczo prof. Sułkowski. – Usłyszymy muzykę z tego filmu przed emisją 5. sezonu serialu. Goście przyjadą prosto z Teneryfy i Hiszpanii, gdzie dzieje się akcja filmu – dodał.

Organizatorzy potwierdzili już, że na festiwalu wystąpi Cecilia Krull. Hiszpańska wokalistka w oryginale zaśpiewa piosenki z filmu, w tym “My life is going on”.

 

 

W programie festiwalu organizatorzy przewidzieli m.in:

  • Piosenki z musicalu “Warmińska Opowieść Wigilijna – Pora Jeziora” oraz m.in.
  • Andy Williams – “Where do I Begin” z filmu “Love story”
  • Harold Arlen – “Somewhere over the rainbow” z filmu “Czarnoksiężnik z Krainy Oz”
  • Alan Menken – “Beauty and the beast” z filmu “Piękna i Bestia”
  • Trevor Nunn, Andrew Lloyd Webber – “Memory” z musicalu “Koty”

Więcej szczegółów na temat solistów i programu znajdziesz tutaj.

aml/prz/Polsat News, Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment