imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Antysemityzm i negowanie holokaustu wzrost o 30%

a-7

Strona główna &gt Świat &gt Antysemityzm i negowanie holokaustu wzrost o 30% Antysemityzm i negowanie holokaustu wzrost o 30% a303 Świat 8

Świat jest naszym dłużnikiem!

ISRAEL NATIONAL NEWS – Używanie antysemickich symboli i wpisów w mediach społecznościowych negujących holokaust wzrosły o 30%, poinformował raport Światowego Kongresu Żydów (WJC).

Zamówione przez WJC i przy współpracy Vigo Social Intelligence badanie zatytułowane „Antysemickie symbole i negowanie holokaustu we wpisach w mediach społecznościowych: styczeń 2018”, wykazało dramatyczny wzrost liczby incydentów w 2018 w porównaniu z tym samym okresem w 2016.

Badanie to / study jest kontynuacją wcześniejszego badania z 2016. Miało obejmować okres 1-24 stycznia, „mający istotne znaczenie prowadzące do Międzynarodowego Dnia Pamięci Holokaustu 27 stycznia, i zbiegający się z kampanią ‚Pamiętamy’ Światowego Kongresu Żydów 2018” – powiedziała organizacja.

Kluczowe wyniki raportu pokazują, że w tym przedziale czasowym odnotowano 30% więcej wpisów używających antysemickie symbole i 2 x większą liczbę rozmów negujących holokaust.

W okresie 1-24 stycznia, 550 wpisów w mediach społecznościowych każdego dnia, i 23 na godzinę, zawierały antynazistowskie i antysemickie symbole. Średnio 108 wpisów codziennie, albo 4.5 na godzinę, negowały holokaust, i 13.200 wpisów w tym okresie to były symbole czy znaki odnoszące się do holokaustu albo nazistowskiego reżimu Hitlera.

Pojawiło się 2.600 wpisów negujących holokaust, lub twierdzących iż Żydzi przesadzali o zasięgu i liczbie ofiar holokaustu.

Używanie neonazistowskich symboli zmniejszyło się w Niemczech, a zwiększyło w Polsce, Szwajcarii i Serbii, czyniąc te kraje w badaniu 10 najgorszymi złoczyńcami.

Wice przewodniczący WJC Robert Singer powiedział: „Łatwo uważać, że antysemityzm w internecie występuje na marginesie, ale prawdziwa skala problemu jest przerażająca”.

„Dziś nikt nie musi szukać takiej nienawiści – widać ją na najczęściej używanych portalach: Facebook, Twitter i YouTube. Obowiązkiem tych firm jest moralna odpowiedzialność korporacyjna i przestrzeganie własnych wytycznych ograniczających mowę nienawiści. Wzywamy rządy do ścisłego regulowania tej kwestii, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się i uczynić świat cyfrowy bezpieczniejszą przestrzenią dla wszystkich.

” WJC odkrył, że kiedy zwracamy uwagę na mowę nienawiści głównym firmom w mediach społecznościowych, ich reakcja jest szybka i skuteczna. Nie możemy jednak zaakceptować argumentu, że to do użytkownika należy kontrolowanie takich treści.

„Obowiązkiem firm jest regularne monitorowanie mowy nienawiści, edukowanie użytkowników i upewnianie się, że rozumieją konsekwencje naruszeń, i otwarcie nazywają antysemityzm z nazwy, bez obawy krytyki czy nagany”.

Tłum. Ola Gordon

Źródło: https://theuglytruth.wordpress.com


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment