imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Amerykanie zabili trzech Polaków, bo spieszyli się na lunch

Strona główna &gt Polska &gt Amerykanie zabili trzech Polaków, bo spieszyli się na lunch Amerykanie zabili trzech Polaków, bo spieszyli się na lunch a303 Polska 7

Przez amerykańskich żołnierzy doszło do wypadku samochodowego, w którym zginęło trzech Polaków – informuje portal orzysz.wm.pl.

– Według świadków wypadek został sprowokowany z udziałem sprzętu US Army. Zestaw ciężkich pojazdów zjeżdżał na autostradę i zmienił pas – powiedziała p. Łucja Laufer z Prokuratury Regionalnej w Drawsku Pomorskim.

Kierowca wojskowej ciężarówki nie zwrócił uwagi na fakt, że zajeżdża drogę samochodowi z ludźmi i wypchnął auto na przeciwległy pas ruchu. W efekcie bus zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka tirem. Sprawcy kolizji odjechali z miejsca zdarzenia. Całą sytuację nagrała kamera zamontowana w jednym z aut.

– Jak wyjaśniono podczas śledztwa, pojazdy US Army jechały po terenie poligonu zbyt szybko, bo Amerykanie spieszyli się na lunch! – dodał p. Artur Karpienko, rzecznik prasowy komendanta głównego Żandarmerii.

W przypadku kolizji z innym samochodem na ogół wiemy co robić – wzywamy policję lub w porozumieniu z winowajcą sporządzamy odpowiednie oświadczenie. Sprawa komplikuje się jednak, gdy sprawcy wypadku to żołnierze armii USA, którzy w Polsce nie muszą przestrzegać polskiego prawa, zasad ruchu drogowego, czy obowiązujących przepisów prawa wykroczeń i kodeksu karnego.

Źródło: http://orzysz.wm.pl/profil/adamkomarczyk/23336,Pplk-Karpienko-Amerykanie-zabili-trzech-polakow-bo-spieszyli-sie-na-lunch-Szokujace-szczegoly-wypadku-na-poligonie.html

Za: http://www.wicipolskie.org/?p=30702


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment