imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

“Antoni Macierewicz z tragedii narodowej zrobił farsę”

mv2to6f1jyw87cw3tb1avuc2sob8ddwx.png


Antoni Macierewicz z tragedii narodowej zrobił farsę – oceniła w “Debacie Dnia” posłanka KO Katarzyna Lubnauer. W podobnym tonie wypowiedział się poseł Lewicy Robert Kwiatkowski. – Macierewicz jest politycznym oszustem – dodał. W obronie byłego ministra stanął poseł PiS Robert Telus. – Antoni Macierewicz od początku dochodzi do prawdy – stwierdził.

– Antoni Macierewicz stanowczo, od początku dochodzi do prawdy – ocenił Robert Telus, krytykując przy tym byłego premiera. – Donald Tusk powiedział po cichu: tylko nie dochodźmy do prawdy, bo może się okazać, że to Rosja jest winna. Tusk mówił, żeby nie sugerować, że Rosja jest winna – przekonywał poseł PiS. 

 

ZOBACZ: Posłowie KO i Lewicy chcą rozwiązania podkomisji smoleńskiej

 

– Antoni Macierewicz jest politycznym oszustem, który od wielu lat żeruje na katastrofie smoleńskiej, tzn. na katastrofie komunikacyjnej, która wydarzyła się w trakcie podchodzenia do lądowania. I oczywiście piloci są wśród współwinnych, podobnie jak rosyjscy kontrolerzy, którzy nie zamknęli lotniska, bo tak samo byli poddawani presji. To jest cała prawda – ripostował poseł Lewicy Robert Kwiatkowski. 

 

“PiS uprawiał długo politykę na grobach”

 

– Antoni Macierewicz z tragedii narodowej zrobił farsę – oceniła Katarzyna Lubnauer. – Zrobił coś, co będzie nam się kojarzyć z parówkami, puszkami, z komisją Macierewicza. PiS uprawiał długo politykę na grobach, łącznie z ekshumacjami, obiecywał, że jak dojdzie do władzy, to sprowadzi wrak. Przedłużanie tego wszystkiego służy tylko temu, żeby Jarosław Kaczyński mógł uchronić Pałac Prezydencki przed odpowiedzialnością za organizację tej wizyty. Nie mam żadnych wątpliwości, że wszystko, co było do wyjaśnienia, wyjaśniła komisja Laska – podsumowała posłanka Koalicji Obywatelskiej. 

 

Wideo: fragment piątkowej “Debaty Dnia”

  

jo/msl/Polsat News

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment