imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Ostre spięcie po wywiadzie w “Gościu Wydarzeń”. “Nie jest panu wstyd?”

jex4an9pbp558ezakkgbj218yw3z673a.png– Łukasz Kohut siedzi dzisiaj po prawicy swego ojca. Przeszedł na prawicę. Wyborcy będą oceniali tego typu polityczne salta – w ten sposób Robert Biedroń skomentował w Polsat News start wspomnianego polityka z list KO, choć dotychczas związany był on z Nową Lewicą. Kohut przyjął tę wypowiedź z oburzeniem. “Nie jest panu wstyd?” – zapytał, przypominając, że jego ojciec niedawno zmarł.

Na listach Koalicji Obywatelskiej do europarlamentu znalazł się dotychczasowy europoseł Nowej Lewicy Łukasz Kohut. Będzie startował z okręgu śląskiego pod numerem trzy.

 

– Ja nie jestem przedstawicielem skrajnej lewicy. Dla mnie Partia Razem jest ze skrajnej lewicy. Po spotkaniu w Katowicach, kiedy jako przedstawiciele struktur wojewódzkich Nowej Lewicy spotkaliśmy się z przedstawicielami Partii Razem, to padła taka deklaracja, że oni po wyborach dołączą w PE do skrajnej frakcji The Left – tłumaczył Kohut w “Debacie Dnia” w Polsat News.

 

Jak dodawał, w tej formacji są “politycy skrajnej lewicy z całej Europy“. – To są politycy antynatowscy, którzy często mają prorosyjską narrację, ja w tym nie chcę być – uznał, podkreślając, że dla niego i jego wyborców lepszy będzie start z list KO.

Łukasz Kohut z Nowej Lewicy do KO. Robert Biedroń: Siedzi po prawicy ojca

O wyborczym zwrocie, na jaki zdecydował się Kohut, mówił w niedzielnym “Gościu Wydarzeń” Robert Biedroń, współprzewodniczący Nowej Lewicy. – Podjął decyzję, siedzi dzisiaj po prawicy swego ojca. Przeszedł na prawicę, myślę, że wyborcy będą oceniali tego typu polityczne salta moralne, które się wykonuje przed wyborami, aby odnowić swój mandat – stwierdził.

 

ZOBACZ: Rekonstrukcja rządu. Robert Biedroń zdradza kulisy. Apeluje też do prezydenta

 

Jak dodał, na lewicy “mamy jasny kręgosłup moralny”. – Nie zdradzamy naszych wartości, wprowadziliśmy Polskę do Unii Europejskiej i będziemy walczyli o rozwiązywanie codziennych problemów Polek i Polaków w UE – zadeklarował.

Kohut oburzony słowami Biedronia. “Może to modlitwa o wynik w Warszawie”

Wypowiedź Biedronia z Polsat News spotkała się z odpowiedzią Kohuta. “Mój ojciec zmarł kilka tygodni temu, nie jest Panu wstyd? Chociaż może to po prostu modlitwa o wynik w Warszawie, wszak przy mikrowyniku 2,2 proc. w wyborach prezydenckich (w 2020 r., startował wówczas Biedroń) niewiele poza modłami zostaje” – napisał w niedzielę na platformie X.

 

Kohut zapewnił też, że jest dumny ze swojego startu z listy Koalicji Obywatelskiej na Śląsku. “Elektorat Lewicy już dawno głosuje na kandydatów KO” – skwitował.

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment