imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

195 aresztowanych w ramach międzynarodowej akcji przeciw handlarzom ludźmi

gy91tgua4y4zya1a4yp1vizzfuefhbe3.jpeg


95 aresztowanych osób zostało oskarżonych o handel ludźmi, przemyt migrantów, fałszowanie dokumentów, handlowanie narkotykami i inne przestępstwa

Policja w Afryce i Europie w ramach rozległej operacji przeciwko handlarzom ludźmi aresztowała 195 osób i uratowała prawie 500 ofiar – poinformował w piątek Interpol.

Interpol napisał w oświadczeniu, że w operacji przeprowadzonej na terytorium Maroka na przełomie marca i kwietnia, w której uczestniczyły 24 kraje wymieniające się danymi wywiadowczymi, a także przedstawiciele Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji i innych organizacji międzynarodowych.

 

ZOBACZ: Interpol przekazał poufne informacje. Zatrzymania za dziecięcą pornografię

 

195 aresztowanych osób zostało oskarżonych o handel ludźmi, przemyt migrantów, fałszowanie dokumentów, handlowanie narkotykami i inne przestępstwa.

 

Według Interpolu wśród aresztowanych byli mieszkańcy Sudanu podejrzani o handel ludźmi na Bliskim Wschodzie i wykorzystywanie pracy dzieci w fabrykach, a także osoby z Hiszpanii podejrzane o przemycanie osób pochodzenia afrykańskiego do Europy i obywatele Chin podejrzani o wykorzystywanie w RPA migrantów z Malawi.

emi/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment