imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Banknot z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego. Szef NBP podpisał wzór

jra5o5wz5i245btrgw8tv9wuh414g9nq.jpg


Banknot ma zostać wprowadzony do obiegu w listopadzie z okazji Święta Niepodległości

Prezes NBP Adam Glapiński podpisał w sobotę wzór banknotu kolekcjonerskiego z wizerunkiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który ma zostać wprowadzony do obiegu w listopadzie z okazji Święta Niepodległości. Chodzi o nominał 20 zł. Jego planowany nakład to maksymalnie 80 tys. sztuk.

Zapowiedź wprowadzenia do obiegu banknotu z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego oraz uroczystej akceptacji jego wzoru padła na piątkowej konferencji prezesa NBP. O tym, że prezes Glapiński złożył podpis na banknocie, poinformował w sobotę portal TVP Info.

 

“W 11. rocznicę tragedii smoleńskiej podpisałem banknot kolekcjonerski, poświęcony śp. Lechowi Kaczyńskiemu, prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej, który zginął w tragicznych okolicznościach w Smoleńsku” – powiedział cytowany prezes NBP.

 

ZOBACZ: Warszawa. “Ulica Lecha Kaczyńskiego” zamiast Armii Ludowej. Ktoś zakleił tablice

 

“Poprzez emisję tego banknotu, szczególnie ważnego – jak myślę – dla milionów Polaków, a szczególnie ważnego także dla mnie osobiście, bo miałem zaszczyt i przyjemność współpracować z prezydentem prof. Lechem Kaczyńskim, chcemy oddać hołd wielkiemu człowiekowi” – dodał.

 

NBP planuje wprowadzenie banknotu do obiegu w listopadzie br. z okazji Święta Niepodległości.

zdr/ PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment