imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Ambasador Polski 2020. Ruszyła druga edycja prestiżowego plebiscytu

36795992_1_crop_300x168_278ba38e_CPO.jpg


Ruszyła druga edycja prestiżowego plebiscytu Ambasador Polski, którego pomysłodawcą jest Prezes KGHM Polska Miedź S.A. – Marcin Chludziński. Konkurs ma za zadanie wyłonić – spośród naszych rodaków – osoby, które swoją działalnością przyczyniają się do budowania dobrego wizerunku Polski na świecie.

„KGHM, prowadząc działalność biznesową na czterech kontynentach i zaopatrując cały świat w surowce najwyższej jakości, pełni funkcję ambasadora polskiej gospodarki. Wiemy, że budowanie pozytywnego wizerunku naszego kraju na arenie międzynarodowej to ważna rola i odpowiedzialne zadanie. Wypełniają je również działający za granicą polscy naukowcy, artyści, sportowcy i przedsiębiorcy. To oni są w swojej codziennej pracy Ambasadorami Polski, poprzez swoją działalność budują wizerunek naszego narodu w oczach świata. Dlatego chcemy w odpowiedni sposób okazać należny im szacunek oraz docenić ich wysiłki” – powiedział o Ambasadorze Polski prezes Zarządu KGHM Marcin Chludziński.

Zgłaszanie kandydatów odbywa się poprzez formularz na stronie ambasadorpolski.se.pl. Spośród nadesłanych zgłoszeń organizator wyłoni 30 nazwisk do nagród w kategorii: Ambasador Nauki Polskiej, Ambasador Polskiego Sportu, Ambasador Kultury Polskiej. O tym, kto zwycięży, zdecyduje kapituła konkursu. Z kolei internauci wybiorą laureata w kategorii Nagroda Publiczności – „zwyczajnego niezwyczajnego”, społecznika, który poświęca swój czas na budowanie relacji Polonii z innymi narodami. Dodatkowo Nagrodę Specjalną za wkład w tworzenie dobrego wizerunku polskich przedsiębiorców za granicą przyzna prezes Zarządu KGHM Marcin Chludziński. Otrzyma ją osoba, która przyczynia się do budowy dobrego wizerunku polskich przedsiębiorców za granicą.

Zgłoś swojego kandydata poprzez formularz na stronie ambasadorpolski.se.pl. Razem doceńmy wybitnych Polaków!


Source link

Leave a Comment