imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Wybuch w Libanie. Polscy strażacy zgłosili natychmiastową gotowość pomocy

000ADPCJYVJ1JPV9-C411.jpg


“Zgłosiliśmy gotowość do natychmiastowego wyjazdu do działań ratowniczych w Libanie” – poinformował w środę 5 sierpnia rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski. Dodał, że na miejsce może zostać wysłanych 39 ratowników z czterema psami oraz moduł ratownictwa chemicznego – łącznie około 50 ratowników.

Zgłoszenie gotowości PSP to odpowiedź na wniosek o pomoc, który w ramach Mechanizmu Ochrony Ludności zgłosiły władze Libanu. Jak przekazała Państwowa Straż Pożarna, zgodę na wyjazd polskich ratowników wyraziło już Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Z informacji przekazanych przez rzecznika PSP st. kpt. Krzysztofa Batorskiego wynika, że do Libanu może wyjechać tzw. moduł tzw. MUSAR, czyli średnia grupa poszukiwawczo-ratownicza z 39 ratownikami i czterema psami. Dodatkowo wysłany zostanie najprawdopodobniej moduł ratownictwa chemicznego – łącznie około 50 strażaków-ratowników.

Strażacy w tej chwili czekają na potwierdzenie strony libańskiej. Jak dowiedziała się PAP, pomoc do tej pory zaoferowały m.in. Holandia, Grecja i Czechy.


Source link

Leave a Comment