imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Alternatywne wydarzenia i koncerty w 2020 roku – Wolna Polska – Wiadomości

29aa62053a5dc7744b0f9be154db093f


Ci, którzy lubią wiedzieć więcej, mają tego lata z czego wybierać, jeśli chodzi o imprezy. Nawet biorąc pod uwagę koronawirusowe restrykcje, wiele koncertów czy wykładów odbędzie się zgodnie z planem. Pojawiły się już bilety na wydarzenia, które odbędą się w sierpniu i we wrześniu tego roku.

 

O ile do niedawna imprezy muzyczne kojarzyły się z zadymionym klubem, to obecnie w cenie są festiwale o bogatej formule w otoczeniu przyrody. Coraz częściej poza muzyką można też nauczyć się czegoś: rękodzieła, jogi czy sztuki walki. Do tego pojawiają się wykłady, kiermasze i strefy z wyrobami regionalnymi.

 

Koncerty 2020 w tematyce rozwojowej

Tak będzie w czasie Siemia Bug Festival na Podlasiu w dniach 14-16 sierpnia i podczas Summer Contrast Festival w Rogalinku 5-10 sierpnia. Siemia Bug Festival to zgodnie z tym, co mówią organizatorzy, pierwsze wydarzenie „organizowane ku czci Matki Ziemi”. Ma łączyć światy sztuki, muzyki, rozwoju i duchowości. Summer Contrast Festival reklamuje się tymczasem hasłem „muzyka, natura, wolność, sztuka, ludzie, dźwięki”. Podobne hasła przewijają się w materiałach prasowych kilku innych festiwali. Wydaje się, że – szczególnie po pandemii – uczestnicy festiwali nad klubowe szaleństwo przedkładają właśnie możliwość rozwoju w spokojnym, naturalnym otoczeniu.

 

Więcej o biletach na wydarzenia tego lata

Nieco inna filozofia przyświecała organizatorom Social Distancing Festival. Impreza, która odbędzie się w ostatni weekend lipca, już w nazwie nie ucieka od problemu, jaki stoi przed branżą muzyczną tego lata. Organizatorzy zadbali więc o wszystko, co niezbędne, by zachować bezpieczną odległość i bawić się odpowiedzialnie. Wrocławski teren, na którym odbywają się festiwalowe koncerty w 2020 roku, będzie olbrzymi. Zagraniczne gwiazdy zastąpią polscy goście, którzy na pewno będą mogli przyjechać niezależnie od ograniczeń obowiązujących w innych krajach. Posłuchać będzie można głównie gwiazd muzyki elektronicznej, takich jak:

  • Deaf Can Dance,
  • Spectribe,
  • Zajezdnia,
  • Tom Palash.

Bilety na wydarzenia najłatwiej zamawiać w tym roku on-line. Jak w innych miejscach, poza biletem trzeba też wydrukować oświadczenie o stanie zdrowia.

 

Koncerty w 2020 roku w większości na zewnątrz

Koncerty odbywające się na świeżym powietrzu pozwalają odpocząć nawet tym, którzy nie lubią tańczyć. W tym roku, zamiast iść do klubu, większość osób musi zadowolić się parkiem czy lasem. W weekend 17-18 lipca otwarto miejsce, które może pomóc połączyć pasję do muzyki i chęć odpoczynku w naturze.

Dzika Plaża Powietrze i Trawa to teren nad Zatoką Pucką, który pozwala na swobodną zabawę. Otwarcie to trwająca 48 godzin impreza z przerwą na sen. Podobnych maratonów można spodziewać się też w nadchodzących miesiącach w tym samym miejscu. Na miejscu są dwie sceny: Trawa i Plaża. Zapewniają one różnorodne doznania nie tylko pod względem muzyki, ale też otoczenia. Jak widać z tego podsumowania, koncerty w 2020 roku w większości mają wspólny motyw, a jest nim zachowanie dystansu i coraz ciekawsze miejsca, w których odbywają się imprezy.


Source link

Leave a Comment