imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Żyd i mason Jan Olszewski był najgorszym ze wszystkich powojennych premierów

as44

Strona główna &gt Polska &gt Żyd i mason Jan Olszewski był najgorszym ze wszystkich powojennych premierów Żyd i mason Jan Olszewski był najgorszym ze wszystkich powojennych premierów Jerzy Ulicki-Rek Polska

Żyd i mason Jan Olszewski (prawdziwe nazwisko Izaak Oksner) był najgorszym ze wszystkich powojennych premierów. Cechą jego premierostwa była notoryczna niemoc władzy. Pod tym względem Olszewski — męczennik zamachu nocnej zmiany — był protoplastą tego obecnego antypolskiego rządu PiS, który też nic nie może.

Olszewski — podobnie jak np. Turowicz — był znany Gestapo jako żyd.
Jednak Gestapo — podanie jak z Turowiczem – nie przyszło do niego i kazało przenieść się do getto.
A tak, na podstawie list spolszczonych żydów a ułożonych przez rabinów, Gestapo zagarniało do getto wiele rodzin polskich, które od dawna zasymilowały się z Polakami i od nawet pięciu pokoleń wiodło żywot jako Polacy. A przerażone dzieci tych rodzin, dopiero podczas najścia policji, dowiadywały się, że są żydami, bo prapradziadek był żydem. Żydzi do getto!

Olszewski musiał być bardzo ważną figurą (pochodzenie, klan rodziny żydowskiej), że miał taki immunitet. A nie tylko on. Wielu żydów, którzy suchą nogą przeszli okupację należało do jakiegoś masońsko-żydowskiego związku, który jeszcze przed wojną planował te zmiany, które obecnie dają otwarcie tę egzekucję na Polsce.

Likwidacja Polski „rękami Solidarności” rozpoczęła się właśnie od Olszewskiego.
Oczywiście Olszewski, do ostatnich swoich dni się z tym wszystkim nie zgadzał. Nie zgadzał się na tę polską nędzę, którą sam stworzył.
Najlepszym na to dowodem – tej niezłomności – jest fakt wyłudzenia przez niego od Państwa dodatkowej renty dla siebie i dla swojej żony. Bo w końcu — on sam — nie chciał spożywać owoców własnej pracy – niech inni się martwią małymi rentami, które to egoistyczne myślenie jest typowe żydom.

No, ale teraz Olszewski poznał prawdę!
Nie ma kogo żałować, szkoda jedynie miejsca na Powązkach.

GIGANTYCZNA emerytura byłego premiera. Jan Olszewski dostał od Beaty Szydło 8 tys. złotych! …(Politics )Beata Szydło przyznała 8 tysięcy złotych emerytury specjalnej byłemu premierowi Janowi Olszewskiemu. Wyróżniony polityk stał na czele rządu w latach 1991 – 1992. Specjalne świadczenie otrzymała również …Created on 08 February 20192.

Kim naprawdę jest JAN OLSZEWSKI? …(Judaism & Islam)… kierow­nictwa, ostatni numer „Najjaśniejszej” (z 19 kwietnia) przynosi rewelacyjny materiał o Janie Olszewskim. Autorzy, wspomniany wyżej Andrzej Reymann i Kazimierz Świtoń – dawni sym­patycy i współpracownicy …Created on 08 February 20193.

Groteska żałoby po Olszewskim.(Politics )„Andrzej Duda o śmierci Jana Olszewskiego: zarządzenie żałoby narodowej uważam za konieczne” + Umarł żydowski dziad, który jako władny premier nie potrafił nawet załatwić normalnych emerytur dla emerytów …

Rada Ministrów Jana Olszewskiego (1991–1992)

Ministrowie:

Ilu tam było żydów?

FunkcjaImię i nazwiskoCzas pełnienia funkcji
OdDo
Prezes Rady MinistrówJan Olszewski (PC)6 grudnia 1991[22]5 czerwca 1992[23]
Minister-członek Rady MinistrówArtur Balazs (SLCh)23 grudnia 1991[24]9 maja 1992[25]
Minister sprawiedliwościZbigniew Dyka (ZChN)23 grudnia 1991[24]11 lipca 1992
Minister-kierownik Centralnego Urzędu PlanowaniaJerzy Eysymontt (PC)23 grudnia 1991[24]11 lipca 1992
Minister współpracy gospodarczej z zagranicąAdam Glapiński (PC)23 grudnia 1991[24]11 lipca 1992
Minister rolnictwa i gospodarki żywnościowejGabriel Janowski (PSL-PL)23 grudnia 1991[24]11 lipca 1992
Minister ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwaStefan Kozłowski23 grudnia 1991[24]11 lipca 1992
Minister pracy i polityki socjalnejJerzy Kropiwnicki (ZChN)23 grudnia 1991[24]11 lipca 1992
Minister finansówKarol Lutkowski23 grudnia 1991[24]28 lutego 1992[26]
Minister spraw wewnętrznychAntoni Macierewicz (ZChN)23 grudnia 1991[24]20 czerwca 1992[27]
Minister zdrowia i opieki społecznejMarian Miśkiewicz23 grudnia 1991[24]11 lipca 1992
Minister obrony narodowejJan Parys23 grudnia 1991[24]23 maja 1992[28]
Minister kultury i sztukiAndrzej Siciński23 grudnia 1991[24]11 lipca 1992
Minister spraw zagranicznychKrzysztof Skubiszewski23 grudnia 1991[24]11 lipca 1992
Minister edukacji narodowejAndrzej Stelmachowski23 grudnia 1991[24]11 lipca 1992
Minister transportu i gospodarki morskiejEwaryst Waligórski23 grudnia 1991[24]11 lipca 1992
Minister-szef Urzędu Rady MinistrówWojciech Włodarczyk23 grudnia 1991[24]20 czerwca 1992[29]
Minister finansówAndrzej Olechowski28 lutego 1992[30]5 czerwca 1992[31]

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rz%C4%85d_Jana_Olszewskiego

Redakcja Gazeta Warszawska

+

Byli premierzy żegnają Jana Olszewskiego. „Aż trudno znaleźć słowa”

– Z prawdziwym żalem przyjąłem informację o jego śmierci. To człowiek, który zapisał się bardzo dobrze w historii Polski – powiedział Wirtualnej Polsce Leszek Miller. Jan Olszewski zmarł w wieku 88 lat. Odszedł po długiej i ciężkiej walce z chorobą.

Jan Olszewski zmarł 7 lutego 2019 r.

Były premier Polski Jan Olszewski nie żyje. Odszedł późnym wieczorem w czwartek w szpitalu w Warszawie, gdzie przebywał od kilku dni. Miał 88 lat.

– Jest nam wszystkim bardzo przykro z tego powodu. Przekazuję najszczersze kondolencje jego rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom – powiedział nam Leszek Miller. Podkreślił, że odszedł człowiek, który bardzo dobrze zapisał się w historii Polski.

– Aż trudno znaleźć słowa na taką wiadomość – dodał były premier.

Jan Olszewski nie żyje. Był legendą opozycji antykomunistycznej

– To był dla mnie człowiek-symbol. Traktowałem go jak człowieka niepodległościowej lewicy, a nie prawicy – mówił z kolei Kazimierz Marcinkiewicz, wspominając Jana Olszewskiego.

Były premier mówił, że Olszewski był z pewnością człowiekiem niezmiernie kochającym Polskę, zaangażowanym w sprawy kraju. – Straciliśmy kogoś, kto potrafił opisać tę naszą rzeczywistość czasami bardzo celnie – dodał.

Politycy i dziennikarze żegnają Jana Olszewskiego. „Obrońca w czasach totalnego bezprawia”

„Zmarł Premier Jan Olszewski. Wielki patriota. Wiernie służył Polsce i Polakom. Zawsze bronił polskich spraw. Wspaniały człowiek. Zawsze po stronie najsłabszych, krzywdzonych, zwykłych ludzi. Cześć Jego pamięci. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie” – napisała na swoim profilu n afacebooku Beata Szydło.

„Smutna wiadomość nadeszła z Warszawy: premier Jan Olszewski nie żyje. Odważny obrońca w procesach politycznych, uczestnik Solidarności, dobry człowiek. Niech spoczywa w pokoju” – napisał z kolei Donald Tusk.

Donald Tusk

@donaldtusk

Smutna wiadomość nadeszła z Warszawy: premier Jan Olszewski nie żyje. Odważny obrońca w procesach politycznych, uczestnik Solidarności, dobry człowiek. Niech spoczywa w pokoju.

940

10:16 – 8 lut 2019

Twitter Ads – informacje i Polityka prywatności

Ludzie o tym mówią: 395

Jan Olszewski poważne kłopoty ze zdrowiem miał już od 2011 roku, gdy doznał udaru mózgu. Proces logicznego myślenia nie został wtedy zaburzony, ale od tamtej pory miał wyraźne problemy z mówieniem. Do końca jednak był aktywny.

WP

KSS (KOR) – rocznica żydowskiej konspiracji i zdrady Polski – rejestr textów z hasłem „KOR” …(+Pugna+)Kaczyński na taczkę, stan wojenny kamuflażem agresji żydowskiej przeciw Polsce. http://gazetawarszawska.net/pugnae/755-kaczynski-na-taczke Dr Leszek Skonka: Najwyższy czas rozliczyc Wałęsę i …Created on 21 March 2018

Witold Jedlicki: Chamy i Żydy …(+Pugna+)… iałby wyjaśnić, co to są „Puławy”. Ale menadżerzy tych grup nazywają się wzajemnie od dawna inaczej. Dla Puławian Natolińczycy to „chamy„, a dla Natolińczyków Puławianie to „żydy”. Obie nazwy świadczą …

Gwałt na Polsce (Część II.) – O marcu 1968 inaczej.(Okupacja żydowska w Polsce)… NSZZ ” Solidarnosc ” n/z Jacek Kuron dzialacz opozycji demokratycznej , czlonek KSS KOR i Karol Modzelewski historyk , mediewista , dzialacz opozycji demokratycznej fot. Anna Beata Bohdziewicz/FOTONOVA

JUDEOPOLONIA Nieznane karty historii PRL-u 1/2(Judaism & Islam)… działacze KPZU jak Kuźma, Tosluch, Szechter (ojciec Adama Michnika, pracownika UW, znanego obecnie działacza KSS KOR, członka Prezydium KZ NSZZ „Solidarność” regionu Mazowsze) i inni mieli wielki wpływ …Created on 17 January 201815.

JUDEOPOLONIA Nieznane karty historii PRL-u 2/2(+Pugna+)… a w 1977 KSS „KOR”. Współpracował z Biurem Interwencyjnym KSS „KOR”. Od 1977 wchodził w skład redakcji niezależnego kwartalnika „Krytyka”, od 1978 wykładał w ramach Towarzystwa Kursów Naukowych[2]. Opowiadał …Created on 17 January 2018

Krzysztof Cierpisz: Jakim agentem był Lech Wałęsa? cz.1/2(Politics )… W 1976 – zaraz po dramatycznych podwyżkach cen żywności, powstały rozruchy w Radomiu. A Radom dał okazję do wylansowani ruchu KOR, o potem zmienionej nazwie KSS KOR. Charakter wydarzeń w Radomiu – rozpatrywan ..

Gwałt na Polsce (Część I.)(+Pugna+)… z opozycyjnej strony środowiska tworzące loże obrządku szkockiego, KSS KOR, a potem Unię Wolności. Tkwił w nim i to praktycznie od dziecka Adam Michnik, którego Lipski przyprowadził do Klubu Krzywego Koła,

Tworzenie Judeopolonii: rola Mossad-u w NZZ Solidarność(Judaism & Islam)… Jacek Kuron dzialacz opozycji demokratycznej , czlonek KSS KOR i Karol Modzelewski historyk , mediewista , dzialacz opozycji demokratycznej fot. Anna Beata Bohdziewicz/FOTONOVA Po roku 1968, żydzi latami …Created on 29 March 2018

Gwałt na Polsce (Część II.) – O marcu 1968 inaczej.(Okupacja żydowska w Polsce)… NSZZ ” Solidarnosc ” n/z Jacek Kuron dzialacz opozycji demokratycznej , czlonek KSS KOR i Karol Modzelewski historyk , mediewista , dzialacz opozycji demokratycznej fot. Anna Beata Bohdziewicz/FOTONOVA

K.Cierpisz: Jakim agentem był abp. S. Wielgus, a jakimi i czyimi agentami są bracia Kaczyńscy. …(+Pugna+) + Jakim agentem był abp. S. Wielgus, a jakimi i czyimi agentami są bracia Kaczyńscy. Po zlinczowaniu Wielgusa należałoby zapytać, jakie to kryterium powinno się przyjąć, aby móc określić kogoś …Created on 11 February 20182.

Antek Smoleński agentem UB, Kiszczaka? …(Zamach Warszawski )… do współpracy z komunistycznym Urzędem Bezpieczeństwa podpisane przez Zdzisława Macierewicza, ojca Antoniego. Ojciec Antoniego Macierewicza przyjął pseudonim Z-3 i był przez chwilę agentem UB. Przez chwilę …Created on 03 January 2019

Za: https://gazetawarszawska.com/index.php/pugnae/3030-zyd-i-mason-jan-olszewski-byl-najgorszym-ze-wszystkich-powojennych-premierow

8.02.2019

POLECAMY WIĘCEJ MATERIAŁÓW NA STRONIE:

https://gazetawarszawska.com/

Jan OlszewskiPolska neokolonią syjonizmupolskojęzyczna syjono-żydomasoneriaRosja pod żydowskim jarzmem
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment