imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Zbudował gitarę z kości… wujka. Gra na niej black metal

e1vi9gui8yx6gwkfuswgwf4xr28gat1f.jpg


Pierwszym utworem, który muzyk zagrał “na wujku” był cover “Transilvanian Hunger” norweskiego Darkthrone

Muzyk i początkujący YouTuber Prince Midnight w niecodzienny sposób uhonorował wujka, który zaraził go pasją do muzyki. Wykorzystując jego szkielet zbudował… gitarę. – Czuję jego obecność. Myślę, że cieszy się ze swojego nowego “metalowego” wcielenia – powiedział miesięcznikowi “Guitar World”.

Filip – wujek gitarzysty – zmarł w latach 90-tych w Grecji. Jeszcze przed śmiercią mężczyzna zadeklarował, że chce przekazać swoje ciało na cele naukowe. Przez ponad dwie dekady na jego zwłokach uczyli się studenci medycyny.

 

– Po dwudziestu latach jego szczątki zostały pochowane, a moja rodzina musiała płacić za miejsce na cmentarzu. Był to spory problem, bo Kościół w Grecji nie chce pozwalać na kremację – mówił Prince Midnight.

 

ZOBACZ: 74-latka przewoziła w bagażu szkielet męża

 

Mężczyźnie udało się uzyskać wszystkie wymagane zgody i sprowadzić szczątki zmarłego do Stanów Zjednoczonych.

 

– Dostałem pudełko pełne kości i nie za bardzo wiedziałem, co mam z nimi zrobić. Zakopać je? Skremować? Schować na strychu? Wszystko wydawało mi się złym pomysłem, by upamiętnić kogoś, kto wciągnął mnie w heavy metal – przyznawał.

 

Żebra ograniczają bicie

Ostatecznie postanowił “popracować” przy kościach i stworzyć gitarę. Szukał pomocy u osób pracujących w sklepach ze sprzętem muzycznym, ale ci odmawiali współpracy, zbyt zszokowani jego pomysłem. Muzyk poradził sobie sam.

 

Największym wyzwaniem było skonstruowanie gitary w taki sposób, by się nie rozstrajała. Choć projekt ostatecznie można uznać za udany, to bicie w struny ograniczają… wystające żebra.

 

– Wierzę, że wujek Filip jest tutaj – w sensie przenośnym i dosłownym. Czuję jego obecność i mam wrażenie, że podoba mu się jego nowe, “metalowe” wcielenie – podsumował Prince Midnight.

 

 

Pierwszym utworem, który muzyk zagrał “na wujku” był cover “Transilvanian Hunger” norweskiego Darkthrone.

bas/grz/ “Guitar World”, polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment