imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Zawody na Autodromie Most mogą wyłonić Mistrza Polski Digital Motorsport

36958059_1_crop_300x168_19ae7653_CPO.jpg


Rywale z pewnością nie zamierzają się jednak poddawać, a emocjonujące pojedynki podczas ostatniej rundy na Hungaroringu pozwalają się spodziewać zaciekłej walki na każdym zakręcie. Autodrom Most, tor na terenie dawnej kopalni odkrywkowej, liczy ich aż 21, a przypominająca agrafkę pętla ma 4222 metrów długości.

Do tej pory kierowcy startujący Porsche Esports Sprint Challenge Poland ścigali się już na wirtualnych obiektach Silesia Ring, Slovakiaring, Salzburg Ring i Hungaroring. Kierowane przez nich Porsche Cayman GT4 Clubsport pokonały ponad 40 tysięcy okrążeń! Na stronie mistrzostw zarejestrowało się blisko 400 zawodników.

Mistrzostwa zakończą się 9 września na Torze Poznań. Zwycięzca całej rywalizacji będzie nagrodzony tytułem Mistrza Polski, pierwsza trójka klasyfikacji generalnej dostanie zaproszenie do udziału w programie Porsche on Track w ramach Porsche Experience w Porsche Experience Center Silesia Ring. Prekwalifikacje do trzech ostatnich wyścigów będą jeszcze otwarte, można się zapisywać na stronie http://www.porscheesports.pl/. Nowością są wyścigi Fun Race (dzień przed każdym wyścigiem), w których może wziąć udział każdy zarejestrowany i zgłoszony do rundy kierowca.

Porsche Esports Sprint Challenge Poland to oficjalne Mistrzostwa Polski w Digital Motorsporcie. Impreza widnieje w oficjalnym kalendarzu Polskiego Związku Motorowego, jej organizatorem i promotorem jest Ragnar Simulator, a patronem – Porsche Polska. Aby zagrać, należy mieć zainstalowaną na komputerze PC grę „Assetto Corsa” wraz ze specjalnymi dodatkami (szczegóły na stronie www.porscheesports.pl/#/how-to).

Wyścigi są transmitowane na żywo w telewizji Eleven Sports oraz na jej profilach społecznościowych (Facebook i YouTube). Zmagania można śledzić również na profilu społecznościowym Polskiego Związku Motorowego (Facebook).

Transmisja 5. rundy Mistrzostw Polski Digital Motorsport odbędzie się w środę 26 sierpnia 2020 r. o godz. 20:00 w kanale Eleven Sports 1.


Source link

Leave a Comment