imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Pierwsza audiencja generalna papieża z udziałem wiernych. Podano datę

vuxxui8wnxmfd7bgayixm4mfywn46g5u.jpg


O wznowieniu środowych audiencji papieża z udziałem wiernych poinformowała Prefektura Domu Papieskiego

2 września, po pół roku przerwy z powodu pandemii koronawirusa, odbędzie się pierwsza audiencja generalna papieża Franciszka z udziałem wiernych – ogłosił w środę Watykan. Audiencje we wrześniu będą w wyjątkowym miejscu: na dziedzińcu św. Damazego w Pałacu Apostolskim.

Jest to nadzwyczajne miejsce na audiencję generalną. Z tego dość małego dziedzińca wchodzą do Pałacu Apostolskiego osoby składające wizytę papieżowi, przede wszystkim głowy państw. To tam podjeżdżają limuzyny i odbywa się ceremonia powitania gości. Tam również na oficjalne audiencje w papieskiej bibliotece wchodzą przedstawiciele mediów, którzy relacjonują spotkania Franciszka z prezydentami i premierami.

 

ZOBACZ: Papież wzywa, by religii nie wykorzystywano do szerzenia nienawiści

Od której będzie można wejść?

O wznowieniu środowych audiencji z udziałem wiernych poinformowała Prefektura Domu Papieskiego. Wyjaśniła, że zgodnie z zaleceniami sanitarnymi wrześniowe audiencje będą rozpoczynać się na dziedzińcu San Damaso o godzinie 9.30, czyli tak, jak zawsze.

 

ZOBACZ: Wyjątkowa modlitwa papieża. Pusty plac Świętego Piotra

 

Na dziedziniec można będzie wejść przez Spiżową Bramę od godziny 7.30. Przewidziano także udział dziennikarzy akredytowanych przy biurze prasowym Watykanu. 

ms/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment