imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Wybory parlamentarne 2023. J. Kaczyński: Mówią mi, że połowa KO do mnie dzwoni

orb4podqr4aageorvcbn2n4yje216um5.png


– Spotyka mnie coś niezwykłego. Mówią mi, że połowa klubu KO do mnie dzwoni – powiedział Jarosław Kaczyński, nawiązując do akcji opozycji, w której “dzwonią” do niego posłowie. – Ale ja tam tego nie widzę – dodał. Prezes PiS odniósł się także do lidera PO Donalda Tuska. – On nie ma żadnych poglądów – przekazał.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w środę wziął udział w spotkaniu z mieszkańcami Elbląga (woj. warmińsko-mazurskie).

 

Rozpoczął wystąpienie od nawiązania do akcji Koalicji Obywatelskiej. Politycy KO publikują nagrania, w których “dzwonią” do Kaczyńskiego i pytają go o różne sprawy w Polsce. Jest to wzorowane na spocie PiS, na którym prezes rozłączył się podczas rozmowy z ambasadorem Niemiec, pytającego o wiek emerytalny w Polsce.

 

– Spotyka mnie coś niezwykłego. Mówią mi, że połowa klubu KO do mnie dzwoni. Ale ja tam tego nie widzę – przekazał Kaczyński.

 

– Z drugiej strony od ośmiu lat krzyczą o dyktaturze, ale teraz do mnie – powiedział prezes PiS. – Zupełnie ich nie rozumiem. Ale to tylko taki żart po bardzo udanym spocie z moim kotem. Przy okazji i ze mną – podsumował.

J. Kaczyński o D. Tusku: On nie ma żadnych poglądów

Szef PiS przekazał, że zbliżające się wybory są niezwykle ważne. – Będą decydowały o przyszłości Polski – podkreślił.

 

– Odnieśmy się do naszego hasła: “Bezpieczna przyszłość Polaków”. Dla nas to hasło nie jest puste. Ono wyraża coś co robiliśmy, robimy i mamy zamiar robić, i to na różnych płaszczyznach, we wszystkich wymiarach tego pojęcia, jakim jest bezpieczeństwo – oświadczył prezes PiS.

 

 

Kaczyński nawiązał do kwestii bezpieczeństwa socjalnego seniorów. – My robimy wszystko, by te emerytury wzrastały. Jeśli chodzi o ten rodzaj bezpieczeństwa, to nasi przeciwnicy nie bardzo się tym przejmowali – ocenił.

 

Prezes PiS odwołał się do szefa Platformy Obywatelskiej. – Tusk nie ma żadnych poglądów. Poza tym, że ma być ważny – powiedział.

 

ZOBACZ: Jarosław Kaczyński pomylił się ogłaszając podwyżkę 14. emerytury? “Ogłosił to, co miał ogłosić”

 

Szef partii rządzącej mówił też o bezpieczeństwie. Zwrócił uwagę na kwestię sprzeciwu wobec relokacji migrantów.

 

– Chodzi o to, żeby w Polsce nie działo się to, co dzieje się w wielu krajach Europy Zachodniej. Kłopoty z imigrantami, które kosztowały życie bardzo wielu ludzi, zakłócają normalne funkcjonowanie społeczeństwa. U nas tak nie jest – dodał. Kaczyński podkreślił też znaczenie budowy zapory na granicy z Białorusią.

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment