imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Władimir Putin podpisał nową ustawę. Będzie rozwiązywać małżeństwa

d4fqsfnvhs5tpq5zx6fc51a2rk4obtas.jpg


Władimir Putin zdecydował o podpisaniu nowej ustawy, która ma zablokować decyzje o zmianie płaci. Teraz w Rosji będzie to możliwe jedynie ze względów medycznych. Jeżeli płeć zmieni jeden z małżonków, z urzędu małżeństwo zostanie unieważnione.

W związku z nowym prawem w Rosji będą zakazane działania medyczne takie jak stosowanie leków, które pomagają w procesie zmiany płci.

 

Stosowanie leków będzie jednak dopuszczalne podczas leczenia “wad wrodzonych, rozwojowych, chorób genetycznych i endokrynologicznych związanych z tworzeniem się narządów płciowych u dzieci” – stwierdzono w zapisach ustawy.

 

Użycie leków jest dozwolone wyłącznie wtedy, gdy zgadza się na to komisja lekarska. Opinia komisji będzie też potrzebna do zmiany zapisu o płci w urzędzie stanu cywilnego.

Nowe prawo i rozwiązywanie małżeństw

Ustawa przewiduje również sytuację, w której do zmiany płci jednak dojdzie, poza wyjątkami wymienionymi w przepisach. Wówczas, jeżeli osoba zmieniająca płeć ma małżonka lub małżonkę, małżeństwo z urzędu zostanie unieważnione.

 

Ponadto takie osoby nie będą mogły adoptować dzieci. Normy nowej ustawy mają zastosowanie wyłącznie do osób, które zmienią płeć po wejściu w życie ustawy.

 

ZOBACZ: Putin chce być jak rzymscy cesarze. Tworzy własną “Gwardię Pretoriańską”

 

Według wiceministra zdrowia Jewgienija Kotowa, który brał udział w pracach nad projektem, ustawa nie narusza praw konstytucyjnych Rosjan – podaje Interfax. Agencja przytacza też dane, z których wynika, że w latach 2018-2022 rosyjskiej urzędy stanu cywilnego dokonały zmian płaci w dokumentach około dwóch tysięcy obywateli.

jk/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment