imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Witek Muzyk Ulicy nie żyje. Artysta samouk miał 42 lata

r13krnyitbzg4mnrrctz5vftwf4izyhu.pngWitold Mikołajczuk, znany jako Witek Muzyk Ulicy nie żyje. Był kompozytorem, akordeonistą, gitarzystą, wokalistą i autorem tekstów. Nie podano przyczyny śmierci 42-letniego mężczyzny.

Informację o śmierci muzyka potwierdził PAP jego manager Hubert Ziętala. “Witku, zmieniłeś nasze postrzeganie świata i muzyki, jesteśmy wdzięczni za każdą wspólną chwilę, spotkania, koncerty i piękno, które dałeś światu” – czytamy we wpisie na oficjalnym profilu muzyka.

 

Pojawił się tam także apel: “Prosimy o uszanowanie spokoju rodziny, najbliższych i przyjaciół w tym trudnym czasie. O uroczystościach pogrzebowych poinformujemy w najbliższych dniach”.

Witek Muzyk Ulicy nie żyje. Grał w zespole Śrubokręt, wystąpił na Pol’and’Rock

Witold Mikołajczuk ps. Witek Muzyk Ulicy urodził się 6 września 1981 w Żarach. Był muzykiem, kompozytorem, akordeonistą, gitarzystą, wokalistą, aranżerem i autorem tekstów. 

 

Mikołajczuk ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. Gry na instrumentach uczył się sam. W trzeciej klasie założył zespół rockowy Śrubokręt. Przez kilkanaście lat pracował jako handlowiec. Dopiero później zajął się graniem na akordeonie i gitarze oraz ulicznymi występami.

 

ZOBACZ: Krzysztof Respondek nie żyje. Artysta kabaretowy miał 54 lata

 

Grał między innymi na ulicach Warszawy. Amatorskie nagrania z występów umieścił na YouTube oraz Facebooku. W 2019 roku wystąpił m.in. na Festiwalu Pol’and’Rock (dawny Przystanek Woodstock).

 

Witold Mikołajczuk zmarł w czwartek. Nie podano przyczyny jego śmierci.


polsatnews.pl
/ PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment