imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Wielkie Kolędowanie z Polsatem. Transmisja w Polsat News

dtqrcu4wjifqg8krjc8nt9hih59fcmvz.jpgPrzed nami Wielkie Kolędowanie z Polsatem na Podhalu, w którym wezmą udział m.in. Sebastian Karpiel-Bułecka, Golec uOrkiestra, Alicja Majewska, Roksana Węgiel, Kuba Badach, chóry góralskie i wielu innych wspaniałych artystów. Transmisja będzie dostępna od godz. 16:35 w Polsacie oraz na polsatnews.pl.

Widzowie od lat nie wyobrażają sobie Świąt Bożego Narodzenia bez Kevina i kolędowania z Polsatem. W Polsacie kolędowanie trwa prawie przez cały dzień wigilijny. Na tegoroczny koncert wybrano baśniową scenerię Tatr 1000 metrów n.p.m. na górze Bachledówka, w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Jasnogórskiej.

Wielkie Kolędowanie z Polsatem. W tym roku wybrano wyjątkowe miejsce

– Od szesnastu lat każdego roku Polsat kolęduje w różnych miejscach naszego kraju. Kolędowaliśmy na Jasnej Górze w Częstochowie, w kościele św. Krzyża w Warszawie, w kilku wspaniałych kościołach Krakowa, w Mariańskim Porzeczu i wielu innych cudownych miejscach w całej Polsce. W tym roku pomyśleliśmy, że nie ma nic piękniejszego niż śpiewający kolędy górale – mówi Nina Terentiew, członkini Rady Nadzorczej Telewizji Polsat.

 

Góralskie kolędy mają swój specyficzny klimat, nastrój i moc, a ponieważ mamy zaprzyjaźnionych wspaniałych górali takich jak Sebastian Karpiel-Bułecka, Staszek Karpiel-Bułecka, bracia Łukasz i Paweł Golcowie, postanowiliśmy zrealizować koncert właśnie w tym maleńkim, przepięknym, najbardziej góralskim ze wszystkich kościołów, właśnie na Bachledówce. Mamy nadzieję, że to będą jedne z naszych piękniejszych kolęd, chociaż każdego roku wigilijne koncerty zaskakują czymś niezwykłym, a wysokie wyniki oglądalności utwierdzają nas w tym, że widzowie zawsze czekają na Kolędowanie z Polsatem – mówi Nina Terentiew.

Wielkie Kolędowanie z Polsatem. Na scenie pojawią się nie tylko górale

Drewniane wnętrze świątyni na Bachledówce wyrzeźbili w każdym detalu sami górale. Położony na szczycie góry kościół i maleńki klasztor Ojców Paulinów był bardzo ważnym miejscem dla kardynała Stefana Wyszyńskiego, który tu spędzał każdą wolną chwilę, ukochał je także Ojciec Święty Jan Paweł II. Niezwykłe otoczenie i serdeczne przyjęcie ojców Paulinów i górali, mieszkańców Bachledówki przyczyniło się do tego, że tegoroczny koncert jest naprawdę wyjątkowy – dodaje.

 

Muzyka to nie wszystko, czym Polsat ma nadzieję zachwycić widzów tego wieczoru. Będzie też szopka z prawdziwymi owcami i z żywym dzieciątkiem. Dziecko ma na sobie chyba najmniejszy na świecie pięknie wyhaftowany strój góralski i najmniejsze kierpce. Wszystko zgodnie z tradycją, bo żaden szanujący się góral nie przychodzi w święta do kościoła inaczej ubrany niż w regionalnym stroju. 

 

– Folklor góralski jest mi bardzo bliski – mówi reżyser koncertu Halina Przebinda. – Nasz koncert to jednak nie tylko góralskie utwory i artyści. Zaśpiewa Alicja Majewska, którą kochają wszystkie pokolenia Polaków, Kuba Badach, który wprawdzie nie jest góralem, ale ma wybitny głos, kochany przez młodzież Oskar Cyms, Roksana Węgiel, Joanna Jakubas, wspaniała Agnieszka Hekiert znana widzom Polsatu z show “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, gdzie jest trenerką, Skaldowie, którzy dawno nie gościli na naszej antenie i chór wzruszających dzieciaków Mała Armia Janosika – wymienia.

 

Polsat


 


red
/ Polsat

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment