Nowy trener jeszcze nie pomógł! Siatkarze Czarnych przegrali ze Skrą

Siatkarze z Radomia rozpoczęli to spotkanie ze sporym animuszem (6:4), a przez długi czas pierwszej partii oglądaliśmy wyrównaną walkę obu zespołów. Goście uzyskali przewagę po punktowej serii od stanu 18:17 do 18:21 przy zagrywkach Bartłomieja Lipińskiego. Czarni też odpowiedzieli serią i odrobili straty (23:23). Skuteczny atak Dawida Konarskiego oraz blok rozstrzygnęły tę partię na korzyść bełchatowian (23:25).

W drugiej odsłonie przewagę zbudowali sobie radomianie (8:5, 14:10). Siatkarze PGE GiEK Skry gonili wynik, złapali kontakt (15:14), ale gospodarze utrzymywali przewagę. Znów losy seta rozstrzygnęły się w końcówce. Brodie Hofer zdobył punkt na wagę piłki setowej, a po chwili błąd w ataku popełnili przyjezdni (25:22).

Set numer trzy to wyrównana gra obu ekip na początku (10:10), ale w środkowej części przewagę zaczęli budować skuteczniejsi w ataku bełchatowianie (12:14, 16:20). W końcówce Skra spokojnie utrzymała przewagę, a ostatni punkt wywalczył Konarski (19:25), który w całym secie skończył sześć ataków, w tym trzy w ostatniej jego fazie.

Początek czwartej odsłony obiecujący w wykonaniu gospodarzy (8:5), ale bełchatowianie odrobili straty (12:12). Wynik długo krążył wokół remisu i znów losy seta rozstrzygały się w końcówce. Hofer wywalczył piłkę setową (24:23), ale atak Konarskiego rozpoczął grę na przewagi. Rozstrzygnął ją na korzyść Skry błąd gospodarzy w ataku (26:28).

Skrót meczu Czarni – Skra:

Najwięcej punktów: Nikola Meljanac (24), Brodie Hofer (19) – Enea Czarni; Dawid Konarski (24), Adrian Aciobanitei (21), Bartłomiej Lipiński (17), Bartłomiej Lemański (10) – PGE GiEK Skra. MVP: Grzegorz Łomacz.

Enea Czarni Radom – PGE GiEK Skra Bełchatów 1:3 (23:25, 25:22, 19:25, 26:28)

Czarni: Vuk Todorovic, Brodie Hofer, Michał Ostrowski, Nikola Meljanac, Rafał Buszek, Wiktor Rajsner – Maciej Nowowsiak (libero) oraz Tomasz Piotrowski, Igor Gniecki, Bartosz Gomułka. Trener: Waldo Kantor.
Skra: Bartłomiej Lemański, Dawid Konarski, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Poręba, Grzegorz Łomacz, Adrian Aciobanitei – Benjamin Diez (libero) oraz Iliya Petkov, Mateusz Nowak, Wiktor Nowak, Przemysław Kupka. Trener: Andrea Gardini.