imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Wielkanoc na stoku. Narciarze przyjechali do Wisły

x2z5u13bwzs4pyf2c3jejb84ben6476k.jpg


Ekipa Polsat News odwiedziła Stację Narciarską Szosów w Wiśle, gdzie już o ósmej rano pojawili się pierwsi tego dnia narciarze. Chcą wykorzystać ostatnią w tym roku okazję, aby poszusować na nartach. Stok w Wiśle jest czynny przez całe święta wielkanocne. 

 

ZOBACZ: Ratownik pomagał na stoku. W tym czasie złodziej ukradł mu narty

Narciarze przyznają, że trzeba umieć jeździć żeby poradzić sobie na tym śniegu. Na stoku nie brakuje jednak takich, którzy w tym sezonie stawiali pierwsze kroki na nartach.  

Wielkanoc na nartach

Dziennikarka Polsat News Anna Wietrzyk rozmawiała z turystami, którzy przyjechali z odległych rejonów Polski – Białegostoku i Bydgoszczy, aby spędzić Wielkanoc w górach. Narciarze przyznali, że święta to dobry czas, aby nie tylko posiedzieć przy stole, ale też się poruszać.  
 
To ostatni moment, żeby pozjeżdżać na nartach. Bardzo nas to cieszy, zwłaszcza że jest jeszcze otwarty wyciąg i czynna trasa. Śnieg, wiadomo, jest jaki jest, ale fajnie, że w połowie kwietnia można jeszcze pojeździć – mówi turystka z Białegostoku. 

 

ZOBACZ: Ceny wieprzowiny ostro w górę. Czeka nas droga Wielkanoc

Jest okazja, to trzeba skorzystać – dodaje turysta z Bydgoszczy. 

Szusowanie w Wiśle będzie możliwe również w Lany Poniedziałek i niewykluczone, że także we wtorek.  

 

WIDEO: Wielkanoc na stoku
 

Pogoda na Wielkanoc

Prognoza pogody potwierdza, że to rzeczywiście ostatni dzwonek, aby poszaleć na nartach. Ze wschodu napływa ciepłe i wilgotne powietrze, dlatego w Wielkanoc mamy niecodzienną sytuację: na wschodzie jest cieplej, na zachodzie zimniej.

 

ZOBACZ: Prognoza pogody. W wielkanocną sobotę i niedzielę temperatury do 14 st. C.

 

Najniższa temperatura jest w Zakopanem – tutaj termometry wskazują 5 stopni Celsjusza, na zachodzie od 10 do 13 stopni, na wschodzie od 14 do 15. Wiatr słaby i umiarkowany, na barometrach 1012 hPa. Na północnym wschodzie mogą pojawić się mgły i zamglenia. 

 

WIDEO: Pogoda na Wielkanoc

 

W Lany Poniedziałek termometry w niemal całej Polsce wskażą 16 stopni Celsjusza. Spodziewane są również opady deszczu. 

W kolejnych dniach temperatura ma rosnąć. W piątek w centrum i na południowym wschodzie prognozuje się nawet 20 stopni Celsjusza. Synoptycy zapowiadają opady deszczu. 
 

adn

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment