imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Warszawa: Nie żyje Andrzej Precigs, aktor teatralny, filmowy i serialowy

x71bozexsj9hi182gvpwhv3dtoyvmc5r.jpg


Zmarł Andrzej Precigs, aktor i reżyser dubbingu, znany m.in. z ról w serialach “M jak miłość” i “Lalka”. Miał 74 lata.

O śmierci aktora poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

 

“Z przykrością informujemy, że odszedł Andrzej Precigs – wspaniały aktor teatralny, filmowy i serialowy oraz reżyser dubbingu. Od lat związany z Teatrem Polskiego Radia. Były członek Zarządu Głównego ZASP oraz Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich. Żegnaj, Przyjacielu” – napisano w poście w mediach społecznościowych.

 

Nie żyje Andrzej Precigs

Andrzej Precigs znany jest m.in. dzięki rolom w filmach “Nad Niemnem” Zbigniewa Kuźmińskiego i “Gry uliczne” Krzysztofa Krauzego oraz serialach, takich jak “Klan“, “M jak miłość“, “Czas honoru”, “Lalka” czy “Dom”.

 

ZOBACZ: Miriam Aleksandrowicz nie żyje. Aktorka dubbingowa miała 65 lat

 

Aktor urodził się 22 sierpnia 1949 r. w Warszawie. W 1972 r. ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Związany był m.in. z Teatrem im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatrem Polskim w Warszawie i Nowym Teatrem w Warszawie.

 

W 2006 kandydował w wyborach samorządowych z listy Platformy Obywatelskiej i uzyskał mandat radnego gminy Brwinów. W 2010 roku z powodzeniem ubiegał się o reelekcję.

 

Precigs zmarł w sobotę. Miał 74 lata.

an/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment