imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Waldemar Pawlak w Gościu Wydarzeń: Jeśli ktoś może kupić paliwo na zapas, powinien to zrobić

7zyvn26adoim2t2py6shivckeadrxbko.png


Prowadzący Bogdan Rymanowski w “Gościu Wydarzeń” poruszył temat niskich cen na stacjach paliw – za benzynę i olej napędowy można zapłacić już mniej niż 6 zł. Na światowych rynkach z kolei ceny te od czerwca rosną. Były premier i przewodniczący Rady Naczelnej PSL Waldemar Pawlak stwierdził, że prezes Orlenu stosuje “nie kiełbasę, a benzynę wyborczą”. 

 

ZOBACZ: Spadają ceny paliw. Analityk rynku: Z ekonomią ma to mniej wspólnego

 

– Cieszę się, że mogę tankować taniej. To jest moment, kiedy powinniśmy gromadzić rezerwy paliw, skoro państwo zmniejsza rezerwy strategiczne. Szczególnie jeśli chodzi o firmy przewozowe, transportowe, ale i prywatnie. Jeśli ktoś może kupić paliwo na zapas, powinien to zrobić – powiedział Pawlak. 

 

Polityk uważa, że ceny po wyborach wzrosną – “o półtora-dwa złote”. – Jak ktoś prowadzi dużą firmę transportową albo gospodarstwo rolne, powinien kupić paliwo teraz – radził Pawlak.

Nielegalna migracja do Polski. “Taki człowiek może sobie kupić wizę”

Kolejną poruszoną w programie kwestią był temat nielegalnej migracji.

 

– To są sprawy kryzysowe, trzeba nimi zarządzać. Nie można robić tego, co zrobił nasz rząd. Z jednej strony mury na granicy, a z drugiej strony za pieniądze wydaje się wizy. Taki człowiek odbije się od muru, ale może sobie kupić wizę do Schengen – powiedział Pawlak.

 

WIDEO: Waldemar Pawlak w “Gościu Wydarzeń”

 

 

Kandydat do Senatu zwrócił uwagę na “doskonałość propagandy rządowej”. – Rząd mówi o tych wizach, które zostały nieprawidłowo rozpatrzone, a nie o tych prawidłowo rozpatrzonych, za pieniądze, przez firmy pośredniczące – zwrócił uwagę.

W. Pawlak: Ukraińcy prowadzą twardą politykę, trzeba umieć z nimi rozmawiać 

Waldemar Pawlak uważa, że właściwym rozwiązaniem jest pomoc Unii Europejskiej państwom, które tej pomocy potrzebują. Prowadzący zwrócił uwagę, że to są pomysły na przyszłość, a trzeba działać już. 

 

– Gdyby Polska z Unią wypracowały taki fundusz pomocowy dla biednych krajów, gdyby to zboże było kupowane za środki europejskiej i przekazywane do tych krajów, może mielibyśmy dużo mniejszą presję – mówił Pawlak. Doprecyzował, że chodzi o to, żeby “Unia wyłożyła środki”. 

 

ZOBACZ: Awantura o ukraińskie zboże. R. Petru do wiceministra: Pan se jaja robi

 

Polityk PSL stwierdził, że jego pomysł nie jest możliwy do wprowadzenia, bo “polski rząd prowadzi politykę skłócenia ze wszystkimi i nie lubi Unii Europejskiej”. 

 

Waldemar Pawlak, pytany o spięcie między Polską a Ukrainą w kwestii zboża, stwierdził, że Warszawa “ma problem z prowadzeniem interesów”. 

 

– Ukraińcy prowadzą twardą politykę, trzeba umieć z nimi rozmawiać. My idziemy od ściany do ściany, tak się nie prowadzi interesów. Polska marnotrawi wiele szans – ocenił kryzys wokół zboża

 

Wcześniejsze odcinki programu dostępne na stronie polsatnews.pl.

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment