imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

USA: Usterka kolejki Disneya. W środku utknęło 71 osób

x3wj2eip1wjshv1vh4ze6joqhgjncb4b.jpg


Jedna z kolei jednoszynowych w kultowym parku Disneya na Florydzie utknęła we wtorek na torach. W środku znajdowało się 71 osób. Świadkowie mówili o “głośnej eksplozji i jasnym świetle”, które nastąpiły tuż przed zatrzymaniem się pojazdu.

We wtorek kultowa kolejka w Disney World na Florydzie utknęła wysoko na torach.  

Nastąpił głośny huk, a potem zobaczyliśmy błysk światła. Potem kolej jednoszynowa zwolniła” – opisywali chwilę przed zdarzeniem świadkowie, cytowani przez FOX 35 Orlando. Podobno później z maszyny wydobył się lekki dym i było czuć zapach spalonej gumy. 

 

ZOBACZ: Jechali na posiedzenie europarlamentu. Trafili do Disneylandu

Pasażerów poproszono o otworzenie okien, a klimatyzacja została wyłączona. 

Usterka kolejki. Ewakuacja pasażerów trwała półtorej godziny

Na miejsce wezwano straż pożarną, ponieważ w środku wagonów uwięzionych zostało 71 osób. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do ewakuacji, która trwała około półtorej godziny. Z doniesień parku wynika, że nikt nie został ranny.  

 

 

ZOBACZ: Disney może wejść na nowy poziom. Firma eksperymentuje ze sztuczną inteligencją

Żaden z gości ani członkowie obsady nie zgłosili obrażeń, a wszyscy pasażerowie zostali bezpiecznie ewakuowani” – podał rzecznik Disneya w oświadczeniu. 

Disnejowska kolej jednoszynowa jest bardzo znanym środkiem transportu po wielkim resorcie. Można nią dotrzeć do parku Magic Kingdom, spa, centrum sportu czy punktu sprzedaży biletów.  

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment