imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

USA: Handlował nielegalnymi substancjami. Raper Fetty Wap skazany na sześć lat więzienia

xzx3rn7mmg68upujs6oiora81y4a4tu1.jpg


Amerykański raper Fetty Wap został skazany na sześć lat więzienia za handel nielegalnymi substancjami. Nominowany w 2016 roku do Grammy artysta miał trudnić się przestępczym procederem od co najmniej kilku lat.

Sąd w Nowym Jorku skazał w środę rapera za wprowadzanie do obrotu środków odurzających. Willie Junior Maxwell II znany powszechnie jako Fetty Wap miał handlować kokainą, heroiną, fentanylem i crackiem.

 

Podczas procesu artysta przyznał się do stawianych mu zarzutów. Został skazany na sześć lat więzienia.

USA: Znany raper był częścią grupy przestępczej

31-letni gwiazdor hip-hopu miał pracować dla organizacji przestępczej od co najmniej kilku lat. Zgodnie z ustaleniami prokuratury, narkotyki trafiały do niego z zachodniego wybrzeża USA.

 

ZOBACZ: USA: Podano przyczynę śmierci rapera Coolio. “Przypadkowe przedawkowanie”

 

Nielegalne substancje magazynowano w hrabstwie Suffolk. Stamtąd trafiały do dilerów na Long Island i w stanie New Jersey – relacjonuje stacja NBC News.

 

Amerykański raper aresztowany na festiwalu. Był nominowany do Grammy

Fetty Wap został aresztowany 28 października 2021 roku podczas festiwalu Rolling Loud Music w nowojorskim Queens. W sprawie oskarżono także pięć innych osób, w tym strażnika więziennego z New Jersey. Funkcjonariusz został wcześniej skazany na tę samą karę – sześć lat pozbawienia wolności.

 

Debiutancki album studyjny rapera ukazał się 25 września 2015 roku. Krążek zadebiutował na pierwszym miejscu na liście Billboard 200 w USA. Rok później raper otrzymał dwie nominacje do Grammy.

jkm/dk/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment