imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

USA: Groźny przestępca uciekł z więzienia. Przebrał się w ubrania matki

pji95p151f3pxwskwnxs7sq5q3mo5iru.jpg


Groźny przestępca uciekł z więzienia. Przebrał się w ubrania matki


Skazany przestępca z Teksasu uciekł z więzienia. Pomogła mu w tym matka, która podczas widzenia pożyczyła 39-latkowi część swoich ubrań. Następnie mężczyzna niepostrzeżenie wymknął się z aresztu i odjechał razem z rodzicielką i jej partnerem. Na szczęście następnego dnia został złapany przez policję.

39-letni Robert Yancy Jr. został w poniedziałek aresztowany. Pobyt w więzieniu nie jest dla niego nowością, bowiem mężczyzna z Teksasu dzień wcześniej uciekł z celi.

 

W ucieczce miała pomóc mu matka i jej partner. Stacja ABC13 zapytała Departament Sprawiedliwości w Teksasie, jak doszło do ucieczki, a urzędnicy powiedzieli, że miała ona miejsce, gdy kobieta przybyła z wizytą do syna.

Matka pomogła synowi w ucieczce 

Matka Roberta Yancy Jr. miała na sobie czarny sweter i czapkę, które chłopak miał założyć na siebie. Następnie, by opuścić areszt, przyłożył do czytnika identyfikator, który pozwolił mu wyjść na zewnątrz.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania: Oskarżony o terroryzm uciekł z więzienia w przebraniu kucharza

 

Władze stanowe ujawniły, że uciekinier dostał dokument od matki, która w latach 2010-2011 pracowała w więzieniu. Ponadto kobieta miała posiadać poufne informacje, które pomogły jej i synowi opuścić strzeżony obiekt. Po opuszczeniu murów więzienia mężczyzna i jego matka odjechali autem podstawionym przez partnera kobiety.

Skazany może nie opuścić nigdy więzienia 

Za uciekinierem ruszyła policyjna obława. Mężczyzna nie cieszył się wolnością zbyt dług – został złapany już następnego dnia i wrócił do więzienia.

 

Jego matka i jej partner zostali oskarżeni o pomoc w ucieczce.

 

39-latek przebywa w celi od zeszłego roku. Odsiaduje obecnie karę dożywocia bez możliwości wcześniejszego zwolnienia. Został skazany za wielokrotne wykorzystanie seksualnie siedmioletniej dziewczynki.

 

Według ABC13 Yancy był drugim więźniem, który uciekł z oddziału Clemensa w tym roku.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment