imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Trzymała na dłoni śmiercionośną ośmiornicę. Jej jad jest 1000 razy silniejszy niż cyjanek

171fuo2wigmcsmz7ce5hx11we58pt4bi.jpg


Wideo z kobietą, która trzyma na dłoni jadowitą ośmiornicę stało się hitem internetu. Jad tego głowonoga jest tysiąc razy silniejszy niż cyjanek i wystarczy, aby zabić 20 ludzi w ciągu kilku minut. Ukąszenia ośmiornic z gatunku Hapalochlaena zaś są tak małe, że większość ludzi nawet ich nie poczuje.

Wideo zostało udostępnione na Twitterze przez profil How Things Work. Widać na nim kobietę, która trzyma małą ośmiornicę na dłoni. Po chwili stworzeniu podsunięto mandarynkę. Głowonóg nie wykazał jednak nią zainteresowania.

 

Nagranie z “wyczynem” kobiety ma już ponad 2 miliony wyświetleń. 

 

“Ta kobieta była nieświadoma, że ta ośmiornica z gatunku Hapalochlaena ma jad 1000 razy silniejszy niż cyjanek i wystarczy, aby zabić 20 ludzi w ciągu kilku minut! Przerażające jest to, że ukąszenie jest tak małe, że większość ludzi nawet go nie poczuje” – czytamy w podpisie filmu.

 

 

“Nie wszystko w przyrodzie musi być dotykane, poklepywane czy podnoszone”

 

Osoba ukąszona przez tę ośmiornicę będzie czuła zdrętwienia wokół ust, języka, twarzy i szyi, a także będzie czuła ucisk w klatce piersiowej. Po chwili mogą wystąpić trudności z oddychaniem. W końcu dochodzi do niewydolności oddechowej, która prowadzi do śmierci, jeśli osoba nie jest reanimowana.

 

Użytkownicy Twittera wyrazili zaniepokojenie o zdrowie bohaterki nagrania. “Cóż, kobieta żyje, a ośmiornica jej nie zagroziła. Tak czy inaczej, ma szczęście” – napisał jeden z użytkowników.

 

ZOBACZ: Ośmiornica bezbłędnie typowała wyniki meczów MŚ. Została sprzedana po porażce Japonii

 

Nie wszystko w przyrodzie musi być dotykane, poklepywane czy podnoszone. Wystarczy obserwować i cieszyć się” – napisał inny użytkownik.

 

Hapalochlaena to rodzaj ośmiornic zamieszkujących Ocean Spokojny. Gdy czują się zagrożone, zyskują jaskrawoniebieską, ostrzegawczą barwę. Na produkowany przez nią jad nie ma odtrutki.

mbl/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment