imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Dzień Singla 2023: Kiedy jest i jak obchodzić to święto?

0004TJ7RMBRU1JPU-C429.jpg


Początki Dnia Singla datowane są na lata 90. XX wieku, kiedy to w Chinach studenci zaczęli obchodzić 11 listopada jako przeciwieństwo Walentynek, czyli święta dla zakochanych. Data ta została wybrana z racji tego, że składa się z samych jedynek, symbolizujących w tym przypadku stan singla. W czasie, kiedy cały świat skupiał się na święcie miłości i romantyzmu, chińscy single postanowili zwrócić uwagę na inny aspekt swojego życia – wolność i samodzielność.

Z czasem idea ta dotarła również do Europy i Ameryki Północnej, gdzie zyskała na popularności. W krajach zachodnich Dzień Singla obchodzony jest zazwyczaj 13 lub 15 lutego, a więc tuż przed lub po Walentynkach.

W Polsce Dzień Singla obchodzony jest 15 lutego, a samo święto zyskuje coraz większą popularność. To dzień, w którym single mogą świętować swoją wolność, spędzać czas z przyjaciółmi i robić to, na co mają ochotę.

Sposób obchodzenia Dnia Singla zależy od preferencji każdej osoby. Jednym z pomysłów jest spędzenie czasu na własnych hobby i pasjach, na przykład czytaniu ulubionej książki, oglądaniu filmów, słuchaniu muzyki czy malowaniu obrazów.

Inni wybierają aktywności, które pozwolą im poznać nowych ludzi i nawiązać kontakty, takie jak wyjście na imprezę czy spotkanie z przyjaciółmi. Można też zorganizować sobie dzień spa i poświęcić czas na relaks i regenerację sił.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jak obchodzić Dzień Singla. Każdy powinien znaleźć sposób, który będzie dla niego najbardziej odpowiedni.
Source link

Leave a Comment