imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Trzęsienie ziemi we Francji. Różne informacje o jego sile

notu4ng74aiweqs7g731kcncrehezu7w.jpg


Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5 odnotowano w piątek we Francji – przekazały niemieckie służby geologiczne. Inne szacunki mówią, że wstrząsy miały siłę nawet 5,5-5,9. Głębokość hipocentrum wstrząsu oszacowano na 10 km. Na razie nie ma informacji o zniszczeniach lub ofiarach śmiertelnych trzęsienia.

Epicentrum trzęsienia ziemi miało miejsce najprawdopodobniej pomiędzy Niort a La Rochelle w departamencie Charente-Maritime na zachodnim wybrzeżu Francji. “Wstrząs był odczuwalny w kilku regionach na zachodzie kraju” – poinformował dziennik “Ouest-France”.

 

Pierwsze informacje służb geologicznych mówiły o magnitudzie 4,8. Niemieckie Centrum Badawcze Nauk o Ziemi skorygowało po chwili, że magnituda trzęsienia ziemi wyniosła 5,5. Serwis franceinfo.fr – powołując się na Francuskie Centralne Biuro Sejsmologiczne (BCSF) – podał, że trzęsienie miało magnitudę 5,9. 

 

Jak donosi agencja Reutera, jak dotąd nie ma informacji o rannych ani ofiarach śmiertelnych.

 

Trzęsienie ziemi we Francji. Rozbieżne doniesienia o sile

“Nie należy blokować linii telefonicznych służb ratunkowych. Dzwoń do służb ratunkowych tylko w razie potrzeby” – podkreśliły władze miasta Niort w komunikacie na Twitterze.

 

Wstrząsy nawiedziły zachodnią Francję. Pierwsze doniesienia o zniszczeniach

W mediach społecznościowych pojawiły się relacje mieszkańców, Rennes, Bordeaux, Angers i Nantes, gdzie miały być odczuwalne wstrząsy. W Niort zostały zauważone pierwsze zniszczenia. Na ulicę miały spaść fragmenty komina jednego z domów.

 

wka/jkm/Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment