imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Trzeci Kongres Zdrowia Kobiet odbędzie się pod hasłem Empatia – Aktywizacja – Zaufanie

DOC.20240312.47899555.1.jpg


14 marca (czwartek) w Centralnym Domu Technologii (ul. Krucza 50, Warszawa, I piętro) odbędzie się III Kongres Zdrowia Kobiet.

Kongres odbędzie się formule hybrydowej. Transmisja będzie dostępna na stronie: www.kongreszdrowiakobiet.pl. Organizatorzy proszą o rejestrację pod linkiem: https://app.evenea.pl/event/kzk2024-akredytacja/.

Według antropolożki Margaret Mead jednym z pierwszych przejawów cywilizacji była złamana i wyleczona kość. Cywilizacja zaczęła się tam, gdzie ktoś komuś pomógł w trudnej sytuacji.

Przyjrzymy się, jak dziś pomagamy sobie w trudnych sytuacjach, w kryzysie, jakim jest choroba. Nasze zdrowie powinno opierać się na dobrym projekcie, solidnych fundamentach i mocnej konstrukcji. Na architekturę zdrowia składa się edukacja, profilaktyka, dostęp do lekarza i nowoczesnych terapii. Zdrowie wymaga kompetencji i wysiłku. Szkoły, rodziny i społeczeństwa.

Na różnych etapach życia musimy mieć zaufanie do sytemu opieki zdrowotnej: kiedy podejmujemy decyzję o powiększeniu rodziny, kiedy słyszymy diagnozę i w naszej drodze do zdrowia. Nie zapominamy o seniorkach. Część to osoby aktywne zawodowo, ale też takie, które wymagają stałej opieki – jest to wyzwaniem nie tylko dla systemu.

„Tematem przewodnim kongresu będzie zdrowie pokoleniowe kobiet. Po raz drugi wręczymy nagrody >>Kreatorki zdrowia<< – dla kobiet, które angażują się w działania na rzecz poprawy zdrowia Polaków Zapraszamy na Kongres Zdrowia Kobiet” – mówi prezes Fundacji „Żyjmy Zdrowo”, organizatorka Kongresu Zdrowia Kobiet Iwona Schymalla.

Źródło informacji: Fundacja Żyjmy Zdrowo

 


Source link

Leave a Comment