imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Tłusty czwartek 2022. Kiedy jest? Przepisy. Najlepsze pączki

000EFJX4HV0BM754-C429.jpg


Tłusty czwartek to święto ruchome, a jego data zależy od tego, kiedy wypada Wielkanoc. W tym roku Wielka Niedziela będzie 17 kwietnia. Tłusty czwartek natomiast wypada 52 dni wcześniej. Czyli w 2022 roku będzie to 24 lutego.

W tym dniu tradycyjnie objadamy się pączkami, faworkami i karnawałowymi różami. Zanim jednak przejdziemy do przepisów na najlepsze pączki, śpieszymy donieść, że jeden pączek może mieć od 240 do nawet 500 kalorii. Standardowy pączek z różą i cukrem ma mniej kalorii, z czekoladą, budyniem albo lukrem – nieznacznie więcej, od 300 do 350 kcal. Jednak te z adwokatem, obficie polane lukrem mogą być znacznie “cięższe”. Wiele zależy więc od tego, ile pączek waży, jakie ma nadzienie i czy jest z polewą.

Informacji o liczbie kalorii nie podajemy, by wzbudzać w was od razu poczucie winy. Jak mówi jedno z powiedzeń “wszystko jest dla ludzi”. Także pączki w tłusty czwartek. Dietetycy radzą jedynie, by ich pochłanianie rozłożyć w czasie, aby zbytnio nie obciążać żołądka.

Dodają także, że po tłustym czwartku warto spalić nadprogramowe kalorie. Jeden pączek to około 45 minut nieprzerwanej aktywności fizycznej.

Jeśli w oczekiwaniu na tłusty czwartek 2022 szukacie sposobu na zrobienie najlepszych pączków, tradycyjnych, z różą lub nutellą, to mamy dla was odpowiednie miejsce. Wiele przepisów na najróżniejsze typy pączków znajdziecie w serwisie Smaker. Poniżej proponujemy zaledwie kilka z nich.

Pączki na dziewięć sposobów

Jak zrobić idealne pączki?

Co zrobić, żeby paczki nie chłonęły tłuszczu?

Tłusty czwartek to jednak nie tylko tradycyjne pączki, ale także inne słodkość – jak faworki czy karnawałowe róże. Sposoby na urozmaicenie tłustego czwartku także znajdziecie w Smakerze.

Nie tylko paczki. Co jeszcze można zjeść w Tłusty czwartek?

Sprawdzone przepisy na faworki

Mamy także coś dla spóźnialskich. Do tłustego czwartku 2022 wprawdzie jeszcze dużo czasu, ale na wszelki wypadek już teraz podpowiadamy, co zrobić, jeśli zapomnicie o zbliżającym się święcie i nie uda się wam przygotować słodkości z wyprzedzeniem.

Tłusty czwartek w wersji last minute

Source link

Leave a Comment