imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Teneryfa: Pracownicy lotniska okradali pasażerów

ew4sytg4483uh8mdp6fnyby8i3rqp542.png


Grupa przestępcza okradała pasażerów na lotnisku Sur-Reina Sofia. Jak się okazało, należeli do niej pracownicy popularnego lotniska na Teneryfie. Hiszpańskie służby zatrzymały 14 osób.

Służby zajęły się sprawą w związku z licznymi skargami pasażerów. Informacje najczęściej dotyczyły zaginionych bagaży. Wśród poszkodowanych byli zagraniczni turyści z wielu państw.

 

W śledztwie, które otrzymało kryptonim “Oretel”, żandarmii zbadali działalność ponad 30 osób. 14 z nich zatrzymano. Przestępcy usłyszeli zarzuty kradzieży, wymuszeń, prania pieniędzy oraz przynależności do zorganizowanej grupy przestępczej.

Specjalna taktyka przestępców

Jak się okazało, przestępcami byli pracownicy portu lotniczego Sur-Reina Sofia na Teneryfie. To jedno z najważniejszych hiszpańskich lotnisk. Rocznie obsługuje 11 milionów podróżnych.

 

ZOBACZ: Szokujące sceny we Wrocławiu. Zatrzymano pięciu nastolatków

 

Złodzieje nie tylko kradli walizki, ale też wyciągali cenne przedmioty z bagaży na lotnisku.

 

Żandarmi przekazali, że taktyką złodziei było niszczenie zamków walizek. W ten sposób pozorowali przypadkowe zdarzenie, podczas którego zawartość – w tym cenne przedmioty – miały wypaść przed załadunkiem do luku bagażowego w samolocie.

 

jk/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment