imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Teleexpress Inwestycyjny – oszczędzanie z IKE i IKZE

1920x1080-webcast-1-TI.png


W piątek, 29 kwietnia odbędzie się pierwszy odcinek z cyklu eksperckich rozmów na temat oszczędzania i inwestowania. Gościem Teleexpressu Inwestycyjnego będzie prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych Małgorzata Rusewicz, która opowie m.in. w jaki sposób oszczędzać, dlaczego warto to robić i jakie korzyści daje IKE i IKZE.

Zmiany demograficzne w Polsce powodują, że z upływem czasu emerytury w relacji do płac będą maleć. To oznacza, że będziemy musieli liczyć się ze znaczącym obniżeniem standardu życia w momencie przejścia na emeryturę. Jak temu zapobiec i zapewnić sobie komfort finansowy? W jaki sposób oszczędzać, by mieć najlepsze efekty?

Jednym ze sposób na zwiększenie świadczeń emerytalnych jest oszczędzanie długoterminowe. Obecnie w Polsce w IKE i IKZE oszczędza 1,25 mln osób i ma tam zgromadzone 19,5 mld zł. Grono tych osób regularnie rośnie. W jaki sposób dołączyć do programu i jaki produkt wybrać dla siebie?

Jakie warunki trzeba spełnić, by wykorzystać wszystkie udogodnienia oferowane przez IKE i IKZE?

Na te wszystkie pytania podczas Teleexpressu Inwestycyjnego odpowie Małgorzata Rusewicz, prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych oraz prezes zarządu Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.

Zapraszamy do zadawania pytań naszemu ekspertowi (platforma Zoom, sesja Q&A). Rejestracja na spotkanie: https://bit.ly/3L6rob9.

Transmisja live: https://biznes.pap.pl, https://infostrefa.tv, https://pap-mediaroom.pl

Partnerem merytorycznym spotkania jest Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych.

Teleexpress Inwestycyjny jest częścią projektu edukacyjnego Strefa Wiedzy Inwestycyjnej, w ramach którego organizowane są rozmowy i debaty dotyczące efektywnego oszczędzania, inwestowania, zarządzania finansami osobistymi, prowadzenia i rozwijania biznesów. Do udziału w spotkaniach zapraszamy praktyków biznesu, inwestorów, ekonomistów, ekspertów rynkowych w swoich dziedzinach, którzy w przystępny sposób będą opowiadać i tłumaczyć zagadnienia inwestycyjne.

Partnerem projektu Strefa Wiedzy Inwestycyjnej jest Klub Inwestorek Indywidualnych.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 


Source link

Leave a Comment