imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Technologia SHAMIR METAFORM™ zdobywa nagrodę Silmo d’Or

DOC.20220930.43576674.1.jpg


Firma SHAMIR, lider na rynku soczewek okularowych, podczas targów optycznych Silmo w Paryżu otrzymała prestiżową nagrodę Silmo d’Or za technologię Metaform™. Wyróżniona technologia to najnowocześniejsze rozwiązanie umożliwiające szybką produkcję soczewek okularowych przy zachowaniu lepszej ostrości obrazu. Statuetkę z ramienia SHAMIR odebrała Catherine Johnston Roussillon, President Europe.

Silmo to międzynarodowe oraz istotne wydarzenie dla branży optycznej i okularowej, które rokrocznie od ponad pół wieku angażuje się w działania podnoszące wartość branży optycznej. To miejsce prezentacji potencjału rozwoju przemysłu optycznego, a także najnowszych produktów oraz innowacji. W tym roku targi Silmo po raz 29. doceniły kreatywność branży. Nagroda Silmo d’Or w kategorii Vision za technologię Metaform™ trafiła do firmy SHAMIR. Wyróżnienie przyznawane jest przez międzynarodowe jury, w którym zasiadają profesjonaliści z branży optycznej. Kategoria Vision skupia się na innowacjach w soczewkach okularowych.

„Serdecznie dziękujemy jury, dziękujemy targom Silmo za to wyróżnienie, które otrzymaliśmy w najlepszym dla nas momencie. To docenienie innowacji Shamir Metaform™, która daje nam niespotykane dotąd na rynku optycznym możliwości w produkcji soczewek okularowych. Dzięki obecności naszego mobilnego laboratorium część z osób przebywających na targach Silmo miała okazję przekonać się o szybkiej produkcji soczewek okularowych, realizowanej nawet w 1 godzinę, a to wszystko dzięki zaawansowanej technologii, jaką jest Shamir Metaform™” – mówi Catherine Johnston Roussillon, President Europe, SHAMIR OPTICAL INDUSTRY.

Shamir Metaform™

Firma Shamir w celu poprawy jakości i wydajności soczewek okularowych inwestuje w nowe technologie. Jedną z nich jest właśnie Shamir Metaform™, technologia oparta na nanostrukturze, która dzięki specjalnym materiałom i algorytmom umożliwia szybką produkcję soczewek okularowych przy zachowaniu lepszej ostrości obrazu. Technologia została przedstawiona w 2021 r. Potrzeba było 6 lat badań i rozwoju, aby wprowadzić na rynek tę przełomową technologię.

„SHAMIR nieustannie inwestuje w najnowsze technologie, aby poprawiać jakość i wydajność soczewek okularowych. Jesteśmy dumni i wdzięczni z powodu przyznania nam nagrody Silmo d’Or. To szczególne wyróżnienie otrzymujemy w wyjątkowym momencie – gdy celebrujemy jubileusz 50-lecia SHAMIR! Zobowiązujemy się w dalszym ciągu dostarczać innowacji optycznych, by wspierać naszych partnerów i ich klientów na całym świecie, a tym samym zapewniać bezprecedensowo najwyższą jakość widzenia” – dodaje Aleksandra Kubańska, dyrektor generalna SHAMIR POLSKA.

Shamir Metaform™ poprawia mechaniczne i fizyczne właściwości soczewek okularowych, takie jak odporność na uderzenia, waga i grubość do niespotykanego wcześniej poziomu. Dzięki tej technologii soczewki są do 18 razy mocniejsze niż jest to wymagane przez FDA, a także do 40% cieńsze i lżejsze od zwykłych soczewek. Ponadto proces produkcyjny Metaform™ jest nawet o 80% bardziej energooszczędny niż wiele metod alternatywnych, zapewnia minimalne zużycie wody i energii. Dzięki temu ma najmniejszy możliwy do uzyskania ślad węglowy i minimalny wpływ na środowisko naturalne. W związku z tym Shamir Metaform™ uznawana jest za technologię przyszłości.

Shamir Optical Industry Ltd. jest wiodącym producentem najwyższej klasy progresywnych i jednoogniskowych soczewek. W Polsce firma jest obecna od 10 lat i dostarcza swoje produkty do salonów optycznych w całym kraju. Swoją działalność opiera na projektowaniu rozwiązań dopasowanych do ochrony wzroku. Więcej informacji o firmie na https://shamir.com/pl/.

KONTAKT:

Magdalena Poźniak

tel. 663-312-076

Źródło informacji: Shamir

 


Source link

Leave a Comment