imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Straty w wyniku zamknięcia cmentarzy. Do piątku można składać wnioski

jrxmk869s2rpp2sm3dbq62w5y6n859mv.jpg


Pomoc dla posiadaczy chryzantem jest udzielana na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów

Tylko do piątku, 6 listopada Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy dla posiadaczy chryzantem, którzy ponieśli straty w związku zamknięciem cmentarzy w dniach 31 października – 2 listopada – przypomniała Agencja.

Jak przypomniano, o wsparcie mogą starać się producenci i sprzedawcy, którzy na dzień złożenia wniosku mają przeznaczone do sprzedaży: co najmniej 50 chryzantem doniczkowych w fazie pełnej dojrzałości; co najmniej 200 sztuk chryzantem ciętych w fazie pełnej dojrzałości.

 

Wnioski należy składać w biurach powiatowych ARiMR właściwych ze względu na miejsce przechowywania zgłoszonych chryzantem. – Jeśli o pomoc ubiega się posiadacz chryzantem prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą, musi wraz z wnioskiem złożyć również oświadczenia i zaświadczenia dotyczące pomocy de minimis – dodano.

 

4,2 tys. wniosków o pomoc

 

Stawka pomocy wynosi 20 zł za sztukę chryzantemy doniczkowej i 3 zł za sztukę ciętych kwiatów. ARiMR poinformowała, że do godz. 14.30 w piątek zarejestrowano 4,2 tys. wniosków o pomoc.

 

ZOBACZ: Akcja “Kup pan chryzantemę” w Warszawie. Sześć bezpłatnych miejsc dla handlarzy

 

Pomoc dla posiadaczy chryzantem jest udzielana na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z powodu zamknięcia cmentarzy w całym kraju w dniach 31 października – 2 listopada, w związku z nasileniem się pandemii koronawirusa.

laf/ PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment