imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

’’STRAJK’’ – narzędziem w rękach władzy

strajk-nauczycieli-zyrardow

Strona główna &gt Polska &gt ’’STRAJK’’ – narzędziem w rękach władzy ’’STRAJK’’ – narzędziem w rękach władzy Adam Lewandowski Polska, Uncategorized 3

Pewnie nie wielu z was rozważało czym jest strajk i jak może zostać wykorzystany. Powszechnie uważa się, że to proces, w którym dochodzi do zrzeszenia pewnej grupy społecznej, w celu manifestacji niezadowolenia, walki o zmiany, a czasem jest to forma sprzeciwu wobec jakiejś idei. Oczywiście na pierwszy rzut oka nie ma w tym nic złego, ani podejrzanego. Kochani, nic bardziej mylnego. Spróbuję przedstawić wam to zjawisko, tak byście mogli obudzić wyobraźnie i nadać mu nowy sens.

Na początek zwróćmy uwagę, że strajki organizowane są zawsze przez jedną grupę społeczną, DLACZEGO? Dlaczego związki zawodowe wychodzą po kolei? Odpowiedź jest prosta, taki stan rzeczy, bardzo osłabia pozycję negocjacyjną strajkującego. To zaś umożliwia władzy swobodne kontrolowanie przebiegu całego zdarzenia. Gdyby lekarze, pielęgniarki, nauczyciele, niepełnosprawni i inni połączyli siły, rząd nie miałby wiele do powiedzenia.

Kolejną kwestią na którą warto zwrócić uwagę są postulaty. O co walczą związki zawodowe? Zazwyczaj o podwyżki płac. Pojawiają się takie ‘’szczytne’’ hasła jak ‘’nam się należy’’, ‘’jesteśmy tą grupą, która powinna dostać’’, ‘’chcemy więcej’’. Co widzimy? Bezmyślny egoizm! Czy nie lepiej byłoby krzyczeć – ‘’zwiększmy kwotę wolną od podatku i zmniejszmy podatki’’ ? ? ? Wtedy każdy obywatel, nie tylko strajkujący, mógłby liczyć na profit.

Większość z was nie dopuszcza myśli, że jakikolwiek strajk przynosi więcej korzyści władzom, niż obywatelom. Pytanie jakie korzyści i po co to wszystko? Drodzy czytelnicy, na podstawie powyższych faktów, które z pewnością zaobserwowaliście w mediach głównego ścieku, można spokojnie wyciągnąć taki wniosek.

***STRAJK jest kontrolowanym procesem przez władzę.

– pełni funkcję kurtyny, za którą przepychane są kolejne absurdalne ustawy, uderzające w interes państwa i obywatela,
-jest świetną zasłoną dymną, przysłaniającą wylewające się co raz to nowe afery,
-sprzyja sianiu dezorientacji i skłóceniu obywateli, budząc w nich złe emocje rozbija się wspólnotę narodową,
-odwraca uwagę od kluczowych problemów takich jak: horrendalne podatki, homo-propaganda, roszczenia żydowskie (ustawa 447), napływ nielegalnych imigrantów.

Rząd doskonale rozumie, że ”w kupie siła” i świetnie się bawi za pieniądze podatników, więc jeżeli się nie obudzimy i nie połączymy sił, marny nasz los…

Adam Lewandowski Strajk Nauczycieli
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment