imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Czy iskra ponownie wyjdzie z Gdańska?

img_20190413_162424-1200x630

Strona główna &gt Polska &gt Informacje oraz publicystyka z Polski &gt Czy iskra ponownie wyjdzie z Gdańska? Czy iskra ponownie wyjdzie z Gdańska? Mateusz Informacje oraz publicystyka z Polski, Polska, Wyróżnione 4 „Do triumfu zła wystarczy bierność ludzi dobrych” – Edmund Burke. Czas zjednoczyć dobrych ludzi wobec patologii obecnego systemu! Na miejsce pierwszego spotkania zwolenników idei 1Polska został wybrany Gdańsk. Miejsce, które bardzo mocno zapisało się w historii współczesnej Polski i które niejako było kolebką ruchów społecznych, które odmieniły Polskę. Na dobre czy złe to sami wiemy. Także ostatnio Gdańsk stał się miejscem batalii między obecnym popsutym establismentem, a ruchami kwestionującymi przede wszystkim wartości, które promuje i na jakich stoi obecna wladza. W końcu z Gdańska pochodzi i w Gdańsku mieszka inicjator wydarzenia, czyli Konrad Daniel, twórca telewizji PodziemnaTV, głowny promotor idei Jednej Listy Społecznej 1Polska.

Rozwój stoczni po 80 latach odwzorowuje poziom tzw. elit sejmowych

W spotkaniu zdecydowało się uczestniczyć około 50 osób. Niektórzy dołączyli do nas nawet z Warszawy i Wrocławia. Po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć nowe roll-upy, które wykonał członek wspierający idei 1Polska, a co do których wyglądu decydowaliśmy w pełni demokratyczny sposób za pomocą ikon na facebooku.

Początek spotkania, sala pełna, zdecydowały się dołączyć jeszcze lokalne media

Spotkanie rozpoczął Konrad, który wytłumaczyl czysto techniczny i warsztatowy charakter naszego spotkania. Proces/algorytm wyłaniania społecznej listy wyborczej jest niesamowicie prosty – tym bardziej właśnie wymaga jasnego przedstawienia. Zbyt przywykliśmy do absurdów, niejasności i patologii jakie towarzyszą układaniu “partyjnych” list.

Spotkanie odbyło się dzięki wysiłkom samoistnej organizacji

Spotkanie zostało podzielone na kilka części. Po przedstawieniu planu zajęć, został na przykładzie Konrada pokazany wzorzec według jakiego powinna zostać przeprowadzona autodemonstracja kandydata. Między innymi powinno się w niej znaleźć miejsce na przedstawienie najważniejszej sprawy o jaką chce się zabiegać jako poseł w polityce, dotychczasowych osiągnięć, ewentualnych przynależności i afiliacji politycznych w przeszłości. Kandydat może także wypowiedzieć się o najważniejszych postulatach, które znajdują się na czele listy postulatów na stronie 1Polska.pl jaki jest jego stosunek do tych fundamentalnych kwestii.

Zaprezentować się zdecydowało ponad 10 osób

Po przedstawieniu w ciągu 5 minut na tablicy został zapisywany najważniejszy postulat danego kandydata oraz numer jego okręgu. Następnie każdy musiał stanąć w ogniu pytań z sali. Bardzo ważnym elementem powstawania oddolnej listy jest to by wszystkie uwagi i ewentualne zarzuty do kandydatów były podniesione na tym etapie. Szczególnie ważna jest opinia samych kandydatów na temat siebie nawzajem. W końcu to im przyjdzie pracować razem w sejmie. Na taką część spotkania trzeba zarezerwować sobie sporo czasu – przynajmniej 15 minut na kandydata.

Na spotkaniu pojawili się członkowie organizacji producentów żywności i PQF

Algorytm wyłaniania listy polega na tym, że po prezentacji każdy z kandydatów układa na karcie głosu listę, umieszczający wszystkich na pozycjach zgodnych ze swoim uznaniem. Następnie numer na liście zmienia się w punkt i wszystkie głosy są sumowane. W rezultacie, ten kto ma najmniejszą ilość punktów (był najczęściej na wysokich – pierwszych pozycjach) znajduje się na czele wspólnej listy. Takie prawybory odbywają się cały czas na stronie https://1polska.pl, ale mimo tego w każdym okręgu, gdzie będzie powstała lista do wyborów parlamentarnych (jeśli zdecydujemy, że chcemy wystartować), powinno się odbyć takie spotkanie według tego zaprezentowanego schematu.

Tu Konrad przyjął rolę sekretarza spotkania

Po wszystkim można udać się na odpoczynek i dyskusje kuluarowe. Spotkanie było owocne i emocjonujące. Przede wszystkim dlatego, że spotkało się wiele różnorodnych osobowości i charakterów. Każdy mógł zaprezentować jakie wyjątkowe oręże, swojego konika, tajną broń przynosi na poczet wspólnej sprawy. Nasze zawodowe i biznesowe zainteresowania to cały przekrój od rolnictwa, hodowli, energetyki, do wysokich technologii, które zastąpią Internet.

Zmęczeni, ale zadowoleni

Spotkanie to nie odbyłoby się gdyby nie ofiarność darczyńców, którzy wspierają Konrada Daniela na zrzutce. To dlatego przede wszystkim im, a następnie wszystkim uczestnikom, którzy przyszli i zainwestowali swój czas należą się wielkie brawa i podziękowania.

Już teraz możecie pomyśleć o organizacji podobnego spotkania i grupy kandydatów w swoim mieście. Częścią planowanej promocji idei 1Polska jest poprowadzenie przez Konrada jeszcze kilku takich spotkań. Koniecznie zarezewuj też sobie datę 27 kwietnia by pojawić się na największych warsztatach, które odbędą się w Warszawie!

Lista Społeczna 1Polska: https://1Polska.pl 1Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/1Polskapl/ Mateusz

Mateusz Jarosiewicz – urodzony we Wrocławiu, studiował m.in. Psychologię w Biznesie na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Prowadził własną sieć komputerową, firmę szkoleniową i pierwsze biuro dla coworkingu.

Dołączył do think tanku i Centrum Rozwoju Innowacji Strategicznych Instytutu Północnego, gdzie jako wizjoner pracował nad alternatywnym systemem operacyjnym dla miasta: City2.0neOS, lobbingiem obywatelskim oraz projektem polskich kolei próżniowych: Vacurail. Przeprowadził wiele eksperymentalnych projektów dotyczących rozwoju nowych technologii i odbudowy sieci społecznej (FutuCard, Future City).

Ekspert ds. smart city, e-państwa i cyfryzacji w Narodowym Instytucie Studiów Strategicznych. Twórca think-tanku Smart Cities Polska i ruchu neOS. Prelegent konferencji polskich i międzynarodowych dot. smart city i edukacji. Współwydawca europejskiego magazynu City:One poświęconego technologiom dla miast.

1PolskagdańskKonrad Daniellista społecznaMateusz JarosiewiczneosnisspodziemnaTVWojciech Dobrzyńskiwybory
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment