imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Spór w studiu. Jak wygląda czołg?. Janusz Kowalski chce przepytać Władysława Kosiniaka-Kamysza

qooa6yweot4cuqtddzegqmegpij3j36z.png


W programie “Gość Wydarzeń” u Bogdana Rymanowskiego spotkali się Miłosz Motyka z PSL i Janusz Kowalski z Suwerennej Polski. Politycy rozmawiali o procedowanej przez Sejm ustawie wiatrakowej.

 

– Gdzie jest państwo europejskie, w którym można stawiać wiatraki 300 metrów od domu? Zna pan taki kraj? – spytał posła PSL Janusz Kowalski, odnosząc się do zapisów w ustawie.

 

ZOBACZ: Szymon Hołownia zapowiada zmiany w Sejmie. “Jeszcze tylko brakuje białego dymu”

 

– Bez urazy, ale pan krzyczy niepotrzebnie. Pan nie rozumie niczego nie tylko w rolnictwie – odpowiedział Motyka. – Nikt nikogo nie będzie wywłaszczał pod farmy wiatrowe. Pod inwestycję prywatne się w Polsce nie wywłaszcza – dodał.

 

Ja jestem prawnikiem, umiem czytać ustawy – przekazał Kowalski. – A pan jest kim z wykształcenia? – spytał.

 

Poseł Motyka odpowiedział, że jest inżynierem ochrony środowiska. – Tłumaczę jak to wygląda, bo pan się na nie zna na ochronie środowiska, tak jak i na zbożu – przekazał poseł PSL.

Spór w studio. Kowalski: My nie będziemy totalną opozycją

– Jeżeli pan mnie chce przepytywać ze zbóż, to ja będę przepytywał lekarza Kosiniaka-Kamysza, z tego, jak jest zbudowana haubica? Chcemy się tak bawić? – zareagował polityk Suwerennej Polski. – A czy Kosiniak-Kamysz wie, jak wygląda czołg? – spytał.

 

– Na pewno – odpowiedział polityk PSL.

 

– Proszę nie być taki pyszny i butny – odparł poseł Suwerennej Polski.

 

Z panem nie wygram – powiedział Motyka.

 

– To jest pycha i buta młodych ludzi, którzy rwą się na stanowiska i chcą się tylko nachapać, nawet nie uszanują, że największa partia w Sejmie nie ma wicemarszałka – stwierdził Kowalski. – My nie będziemy totalną opozycją – dodał.

 

WIDEO: Spór w studiu “Gościa Wydarzeń”. J. Kowalski: Będę przepytywał Kosiniaka-Kamysza jak wygląda czołg

 

 

 

– Nie dziwię się, że posłowie PiS tworzą alternatywną rzeczywistość. Przez osiem ostatnich lat zrujnowaliście energetykę odnawialną – stwierdził Motyka. – Wielu przedsiębiorców chciałoby produkować energię, ale nie może tego zrobić. Zaczynamy naprawiać wasze zaniechania – dodał.

 

– Jak pan chce ze mną rozmawiać o energetyce, to proszę się dokształcić – odrzekł Kowalski.

 

– Pan jako wielki obrońca polskiego węgla powinien przeprosić wyborców, że zamykaliście kopalnie – przekazał poseł PSL.

 

ZOBACZ: Ustawa wiatrakowa. Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo

 

– Ratowaliśmy polski węgiel. To wyście doprowadzili do tej zapaści, strzelaliście do górników – stwierdził Kowalski. Dodał, że prokurator powinien wyjaśnić, kto napisał ustawę wiatrakową.

 

– Pani Paulina Henning-Kloska to jest jakaś bardzo mało poważna postać. Kojarzy się tylko z aferami – podsumował poseł Suwerennej Polski.

 

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment