imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Singapur. Kobieta pomagała uczniom w oszustwach. Poszukuje jej Interpol

000GPP58PKNKWTGU-C429.png


Poza pracownicą liceum, w nielegalne działania zaangażowani byli także trzy inne osoby. Poh wraz z nimi udzielała uczniom podpowiedzi na egzaminie. W tym celu wykorzystywano kamery oraz słuchawki Bluetooth.

Jak zauważa CNN, presja na uczniów w Singapurze może być przytłaczająca, a opłaty w niektórych szkołach mogą sięgać do 1,5 tys. dolarów miesięcznie. 

Jak wynika ze zgromadzonych dowodów, Poh i jej trzej wspólnicy mieli otrzymać po około 6 tys. dolarów za pomoc sześciorgu uczniom w zdaniu egzaminu w 2016 roku. Opłata za oszustwo miała zostać zwrócona w całości, gdyby nastolatkowie oblali testy.

Uczniowie mieli nosić słuchawki w kolorze skóry, a do swoich ciał przykleić telefony komórkowe. W tym czasie jeden ze wspólników kobiety, udając ucznia, “rozwiązywał” ten sam test. Za pomocą ukrytej kamery, fałszywy uczeń transmitował na żywo pytania do Poh i jej wspólników. Ci opracowywali odpowiedzi i przekazali je uczniom.

Proceder wyszedł na jaw, gdy nadzorująca egzamin osoba usłyszała odgłosy dobiegające od jednego ze studentów. Ten podczas przesłuchania przyznał się do winy.

Jak podał CNN, powołując się na policję, trzej wspólnicy 57-latki odsiadują już kary więzienia.


Source link

Leave a Comment