Dziesiąte miejsca Polaków w zawodach Pucharu Świata

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski oraz Dominika Piwkowska i Nikola Domowicz zajęli dziesiąte miejsca w dwójkach saneczkowych w zawodach Pucharu Świata w niemieckim Altenbergu na torze lodowym.

Wygrali reprezentanci gospodarzy i liderzy klasyfikacji generalnej PŚ Toni Eggert i Sascha Benecken oraz Włoszki Andrea Voetter i Marion Oberhofer.

Eggert i Benecken wyprzedzili o 0,066 s rodaków Tobiasa Wendla i Tobiasa Arlta oraz o 0,218 Łotyszy Martinsa Botsa i Robertsa Plume. Chmielewski i Kowalewski stracili do zwycięzców 0,976.

W dwójkach kobiet Voetter i Oberhofer, liderki klasyfikacji PŚ, uzyskały 0,051 s przewagi nad Niemkami Jessicą Degenhardt i Cheyenne Rosenthal oraz 0,277 nad Austriaczkami Seliną Egle i Larą Michaelą Kipp. Piwkowska i Domowicz były wolniejsze od Włoszek o 2,227 s.

W jedynkach kobiet całe podium zajęły Niemki. Wygrała liderka klasyfikacji PŚ Julia Taubitz, wyprzedzając o 0,307 Annę Berreiter oraz o 0,330 Dajanę Eitberger. Polki nie startowały.