imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

S14. Dwa śmiertelny wypadki w Łódzkiem. Nie żyją motocykliści. Utrudnienia na drodze

5tv2ysbq9ejoxk2z3jhfiki5bknr6e2f.jpg


Na DW 702 doszło do śmiertelnego wypadku. Motocyklista zderzył się z samochodem osobowym

Do dwóch śmiertelnych wypadków doszło dzisiaj rano w województwie łódzkim. Ofiarami byli motocykliści. Obaj zginęli na miejscu. Do pierwszego zdarzenia doszło na 22 kilometrze drogi ekspresowej S14 w kierunku Pabianic. Drugi miał miejsce na drodze wojewódzkiej numer 702. Obie trasy są całkowicie zablokowane. Zorganizowano objazdy.

Miejsca zdarzeń dzieliło kilkadziesiąt kilometrów. Do pierwszego wypadku doszło po godzinie 8 między węzłami Konstantynów Łódzki i Retkinia.

 

– Do zdarzenia doszło na 22. kilometrze drogi ekspresowej S14 w kierunku Pabianic. Mieszkaniec Łodzi prowadzący motocykl wpadł na dzikie zwierzę, prawdopodobnie był to lis, i stracił panowanie nad pojazdem – powiedziała Polsat News podkomisarz Ilona Sidorko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach.

 

 

Mężczyzna uderzył w bariery energochłonne. Mimo podjętej reanimacji zmarł na miejscu zdarzenia. Okoliczności zdarzenia bada policja.

 

S14 w stronę Pabianic jest nieprzejezdna. Utrudnienia w miejscu zdarzenia mogą potrwać kilka pięć godzin. Jak poinformowała podkomisarz Sidorko, wyznaczono objazd, ruch na węźle Konstantynów Łódzki kierowany jest na drogę krajową nr 71.

Drugi śmiertelny wypadek motocyklisty kilkadziesiąt km dalej

Drugi wypadek miał miejsce około godz. 9:40 na drodze wojewódzkiej numer 702 w miejscowości Dąbrówka Wielka, przed wjazdem na Autostradę A2. Motocyklista zderzył się z kierującym samochodem osobowym marki Volkswagen. Reanimację kierowcy motocyklu podjęli świadkowie zdarzenia, potem czynności kontynuowali strażacy i służby medyczne. 51-letniego mężczyzny nie udało się jednak uratować.

 

 

 

Poszkodowany 32-letni kierowca volkswagena został przetransportowany do szpitala. Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury.

 

Droga Wojewódzka 702 jest całkowicie zablokowana.

 

 

 

 

 

jsd/map/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment