imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Rząd tworzy Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Dział “praca” przeniesiony

s5t1ustp5ge9m62umviiv77zhg75k2uz.jpg


Decyzja premiera. Zmiany w resortach.

Zmiany w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. W “Dzienniku Ustaw” ukazały się rozporządzenia, które przenoszą dział praca z resortu rozwoju do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Dokumenty podpisał prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. To pokłosie dymisji wicepremiera i ministra rozwoju Jarosława Gowina. Lider Porozumienia stracił urzędy w środę decyzją prezydenta.

W czwartek wieczorem w Dzienniku ustaw ukazało się rozporządzenie Rady ministrów w sprawie utworzenia Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Nowe ministerstwo po dymisji Gowina

“Tworzy się Ministerstwo Rozwoju i Technologii w drodze przekształcenia dotychczasowego Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii” – napisano w dokumencie.

 

ZOBACZ: Była wiceminister Anna Kornecka: “zwalniają wszystkich”. Ministerstwo rozwoju: “fake news”

 

Przekształcenie to “polega na wyłączeniu z dotychczasowego Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, obsługującego sprawy działów budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo, gospodarka, turystyka i praca, komórek organizacyjnych obsługujących sprawy działu praca oraz pracowników obsługujących sprawy tego działu”.

Dział “praca” został przeniesiony

Jednocześnie w “Dzienniku ustaw” opublikowane zostało kolejne rozporządzenie, informujące o przekształceniu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej poprzez dodanie do niego działu “praca” przeniesionego wraz z pracownikami z dotychczasowego ministerstwa rozwoju.

 

ZOBACZ: KRRiT: kolejne głosowanie ws. koncesji dla TVN24 nie przyniosło rozstrzygnięcia

 

Zmiana “polega na włączeniu do dotychczasowego Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, obsługującego sprawy działów rodzina i zabezpieczenie społeczne, komórek organizacyjnych obsługujących sprawy działu praca oraz pracowników obsługujących sprawy tego działu z dotychczasowego Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii” – napisano w rozporządzeniu podpisanym przez premiera Mateusza Morawieckiego.

 

 

We wtorek wieczorem rzecznik rządu Piotr Müller poinformował o dymisji wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina. Z kolei w środę, prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego odwołał lidera porozumienia z pełnionych funkcji.

 

 

hlk

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment