imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Wielka Brytania: Strzelanina w Plymouth. Sześć osób zabitych

000CUK30AHNS2U6A-C411.jpg


Wcześniej policja poinformowała o “ofiarach śmiertelnych”, nie precyzując ich liczby oraz o pewnej liczbie rannych, którzy są opatrywani. Natomiast jeden z lokalnych posłów podał, że zdarzenie nie jest traktowanie jako mające podłoże terrorystyczne, a sprawca nie jest na wolności

Reprezentujący ten okręg laburzystowski poseł Luke Pollard napisał na Twitterze, że “czeka na potwierdzenie liczby ofiar, ale wygląda na to, że jest to bardzo smutny dzień dla naszego miasta i naszej społeczności”.

Według mediów sytuacja została już opanowana, a sprawca strzelaniny został zabity.

Dziennik “Daily Mail” poinformował, że zginęło co najmniej pięć osób. W sieci pojawiły się nagrania z miasta, na których widać zakryte ciała leżące na ulicy. Według dziennika do tragedii doszło po tym jak sprawca strzelaniny wpadł w szał. Dziennik twierdzi, że mężczyzna następnie zastrzelił się.

Policja poinformowała, że wiele osób zostało rannych, a “incydent z bronią miał miejsce około godz. 18:10 na ulicy Biddick Drive, w okolicy Keyham w Plymouth”.

Wydano ostrzeżenia dla lokalnych mieszkańców, aby zostali w domach.

Sekretarz bezpieczeństwa Priti Patel powiedziała, że “Incydent w Plymouth jest szokujący”.

Policja odgrodziła teren strzelaniny i sąsiedni obszar w tym szkolne centrum sportowe. Na miejscu pojawiło się wielu funkcjonariuszy i karetki pogotowia.

 


Polsatnews.pl/PAPSource link

Leave a Comment