imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Rabin Schudrich zawisł na płocie

a-15

Strona główna > Polska > Rabin Schudrich zawisł na płocie Rabin Schudrich zawisł na płocie Stanisław Polska 0

Zaraz, zaraz, po pierwsze rabin nie zawisł, lecz zmieniał swoją lokalizację przy pomocy płotu. Jest to znany z najnowszej historii Polski sposób zmiany biegu wydarzeń. Żydowski Rabin zrobił to z gracją kapusia Bolka, z podkreśleniem, że TW. Bolek skakał samiuteńki, przez płot mający ok. 2,5 metra, biorąc przedtem rozbieg z resortowej motorówki. Shudrichowi pomagał Jonathan Ornstein, dyrektor Centrum Żydowskiej Społeczności w Krakowie (JCC).

Niestety, moja ekumeniczna wyobraźnia płata mi figla i nie wiem dokładnie, którzy Żydzi powinni stanąć przed sądem za ostatnie bulwersujące akty antysemityzmu. Dewastacja synagogi oraz zamykanie jej przed innymi żydami, to bez wątpienia wydarzenia z powodu których powinni się wypowiedzieć: Duda, Morawiecki, Gowin i je zdecydowanie potępić. Na wszelki wypadek wypowiem się w talmudycznym duchu: nie wszyscy żydzi to złodzieje i wandale.

Niezorientowanym wyjaśniam, że w Krakowie, grodzie królewskim, w synagodze Izaaka pożarły się dwie żydowskie grupy: sekta Chabad Lubawicz i żydzi z Gminy Wyznaniowej – o synagogę się pożarły. Kilka dni temu Gmina w Krakowie zamknęła budynek i postawiła na straży ochroniarzy. Gmina zarzuca sekcie Chabad cały szereg działań łamiących prawo.

Przy okazji, warto poznać osobliwe poglądy Jonathana Ornsteina, który pomagał Schudrichowi:

Polska to kraj żydowski, Izrael to polski kraj. Mamy 1000 lat wspólnej historii (…) Coraz łatwiej jest być Żydem, ale nie tylko. To samo dotyczy gejów i osób innych. Jest lepiej. Kraj jest coraz bardziej otwarty. (czytaj spacyfikowany -mój przypis).

Jak ważna jest rola takiego miejsca i pana, jako szefa, gdy przywołamy pańską drogę – od ortodoksyjnego nowojorczyka do krakowskiego ateisty?
– To ciekawa droga. Rabin jest moim kolegą. On mówi, że nie jestem ateistą, ale jestem w inny sposób wierzący. /Radio Kraków/

„Wierzący inaczej”, „przyzwoici inaczej”, „kochający inaczej”, skąd my to znamy…

Autor: CzarnaLimuzyna

Źródło: https://www.ekspedyt.org/2019/07/05/rabin-schudrich-ugrzazl-na-plocie/?cn-reloaded=1

Stanisław
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment