imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Jak poprawić pewność siebie?

justin-ng-322116-unsplash-1200x630

Strona główna > Zdrowie > Jak poprawić pewność siebie? Jak poprawić pewność siebie? Artykuł Sponsorowany Zdrowie

Pewność siebie jest w obecnych czasach cechą, której brakuje wielu ludziom. Wynika to z zawężania przez media wymaganych kanonów piękna, braku odpowiedniego wsparcia przez rodzinę czy negatywnego wpływu społeczeństwa.

Każdy z nas powinien jednak walczyć z tą słabością, żeby żyć i działać efektywnie z zadowoleniem z siebie. Pewność siebie pozwala zwizualizować nasze marzenia i przedsięwzięcia, a wizualizacja pomaga w osiągnięciu naszych celów. Cecha jaką jest pewność siebie pomaga nam w każdej sytuacji życia codziennego.

Jak zatem ją zwiększyć, aby stworzyć sobie komfort życia? Jakie kroki należy podjąć i czym się zająć, żeby w naszym umyśle pozostawały tylko pozytywne myśli? Wielu ludzi decyduje się m.in. na przygodę ze sportami walki m.in. z krav magą, o której więcej możecie przeczytać na stronie szkoły zlokalizowanej w Warszawie – http://kravmaga-open.pl/, a także na inne formy pracy nad samym sobą, żeby zyskać komfort życia, wolność od stresu i pewność siebie. Jakie są zatem najciekawsze sposoby na poprawę jakości życia i komfortu psychicznego związanego z samoakceptacją?

Zmień środowisko

Pierwszym sposobem na poprawienie pewności siebie jest z pewnością częstsze i efektywniejsze przebywanie w różnych środowiskach między różnymi ludźmi. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, że potrafimy rozmawiać z ludźmi różnego pokroju, a co za tym idzie, zwiększamy swoją pewność siebie.

W związku z tym starajmy się redukować nasz stres i nie myśleć pesymistycznie o efektach naszej wypowiedzi. Stres przy rozmowach z obcymi ludźmi towarzyszy większości społeczeństwa. Jednak żeby przerwać ten impas, nie można zamykać się jedynie na typowe dla nas bodźce. Żeby zwiększyć pewność siebie, należy często przebywać w różnych miejscach z dużą ilością ludzi, co powoduje w nas swoiste obeznanie i tym samym redukuje lęk przed nowymi ludźmi i podwyższa pewność siebie.

Nowa perspektywa

Nowa wiedza i nowe doświadczenia zwiększają w nas poczucie własnej wartości. Dodatkowo utwierdza nas to w facie, że nie mamy ograniczeń i wszystko zawdzięczamy sobie. Jeśli coś osiągniemy, to wzrasta poczucie własnej wartości a powoduje ono pewność siebie.

Nie porównuj się

Po drugie nie porównujmy się z innymi. Życie każdego z nas jest inne i tak samo wartościowe. Każdy ma inne predyspozycje, start w życiu i możliwości, jednak to co sami osiągniemy swoim samozaparciem powoduje, że wzrasta pewność siebie, dzięki czemu nie zamykamy się z kompleksami we własnym umyśle. Należy stawiać sobie cele i przede wszystkim próbować przełamywać własne bariery. Samo ich przeskoczenie powoduje zwiększenie pewności siebie.

Samoobrona jako sposób poprawy pewności siebie

Drugim ciekawym sposobem na polepszenie swojej pewności jest trenowanie sztuk walki. Być może dla wielu osób nie ma to powiązania z charakterem człowieka, jednak istnieje wielka zależność między sportem i sztukami walki a pewnością siebie.

Przykładem może tu być znana i coraz bardziej rozpowszechniana krav maga, która hartuje nie tylko ciało, ale przede wszystkim ducha.

Jest to technika samoobrony, która pozwala uczyć się jak reagować w sytuacjach kryzysowych, w atakach paniki czy strachu, jak redukować stres i zwiększać pewność siebie. Samoobrona sama w sobie powoduje zwiększenie pewności siebie i bezpieczeństwa. Dodatkowo trenując krav magę masz możliwość wzięcia udział w zawodach, a kolejne wygrane i osiągnięcia będą powodować w tobie wzrost pozytywnych emocji i wzrost pewności siebie. Wysiłek fizyczny, sztuki walki czy samoobrony kształtują nie tylko twoje ciało, ale przede wszystkim umysł, który jest miarą sukcesu człowieka na wszystkich polach.

Praca wewnętrzna – akceptacja siebie

Ciekawym sposobem na wzrost pewności siebie jest także ciężki, ale owocujący proces akceptacji siebie. Zaakceptowanie siebie, swojej przeszłości, błędów, mankamentów wyglądu i charakteru powoduje, że człowiek może zmierzyć się z teraźniejszością z podwójną siłą. Jeśli zamienisz swoje słabości w siłę, to sukces na polu pewności siebie jest gwarantowany. Zmierz się ze sobą raz. Nie rozmyślaj o swoich porażkach, a wyciągnij z nich lekcją i wiedz, że jesteś dzięki temu silniejszy i nikt ci tej siły nie odbierze. Stań ze sobą oko w oko, spójrz na siebie łaskawym okiem i zobacz ile osiągnąłeś. Bądź pewny siebie i swoich pozytywnych stron, nie skupiaj się na negatywach a zastanów się jak najlepiej możesz wykorzystać swoje pozytywne cechy. Droga do akceptacji siebie i zwiększenia swojej pewności jest długa i ciężka, ale gwarantuje niebywały sukces i komfort psychiczny.

Artykuł Sponsorowany
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment