imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Przyczepa BDF w transporcie. Co to jest? Jakie ma zastosowanie? – Wolna Polska – Wiadomości

bdf1.jpg


Branża transportowa korzysta z wielu różnych typów przyczep. Poza standardowymi naczepami typu kurtynowego czy naczepami ze sztywnymi ścianami do wyboru są także specyficzne typy tych konstrukcji. Wśród przyczep o specjalnym przeznaczeniu znajdują się te oznaczone symbolem BDF. Co kryje się pod tym literami?

Aby transport ciężarowy odbywał się jeszcze sprawniej, stosuje się odpowiednie rodzaje naczep oraz przyczep samochodowych. Aby łatwiej przewozić ładunki bez konieczności rozładowywania naczepy powstały specjalne rodzaje przyczep określanych jako BDF.

Czym jest przyczepa BDF?

BDF to skrót odnoszący się do niemieckiego Bundesverband des Deutschen Güterfernverkehrs – to nazwa stowarzyszenia przewozów długodystansowych. Przyczepa BDF – https://gniotpol-trailers.com/pl/systemy-wymienne-bdf to zatem specjalny rodzaj konstrukcji stosowanej w transporcie ciężarowym, która może łączyć w sobie dwie funkcje – służy do transportu z użyciem samochodów ciężarowych oraz jako moduł magazynowy, który może być ustawiony w dowolnym miejscu.Przyczepy BDF nazywane są również nadwoziami wymiennymi albo swap body z języka angielskiego.

Jak działają przyczepy BDF?

Przyczepy oznakowane tym symbolem to tak naprawdę dwuelementowy system, który składa się z zabudowy, w której umieszczane są ładunki, a także z podwozia – przyczepy, na której umieszczana jest zabudowa.Zabudowy służące do przechowywania ładunków w tym systemie posiadają nogi podporowe. Możliwe jest wtedy odłączenie całej zabudowy BDF z przyczepy i ustawienie jej w dowolnym miejscu – wtedy może ona pełnić rolę magazynową i mogą być rozładowane lub transportowane w późniejszym terminie. Następnie przyczepa BDF może posłużyć do podłączenia do niej kolejnej zabudowy wymagającej transportu w określone miejsce. W związku z tym nie trzeba prowadzić standardowych prac załadunkowych i rozładunkowych.

Najważniejsze zalety korzystania z przyczep BDF to:

  • oszczędność czasu związana z oczekiwaniem na załadunek oraz rozładunek
  • możliwość przewozu różnych ładunków z wykorzystaniem jednego samochodu ciężarowego
  • zmniejszenie kosztów związanych z transportem oraz magazynowaniem mienia
  • poprawa elastyczności logistyki dla łatwiejszego dopasowania się do konkretnych wymogów klientów i aktualnych zmiennych

Te wszystkie zalety powodują, że przyczepa BDF stanowi obecnie popularny wybór wśród firm transportowych. Za pomocą tego typu przyczep prace można realizować jeszcze sprawniej, szybciej, efektywnej, a także z oszczędnością kosztów oraz czasu związanego z transportem różnych typów ładunków krajowo oraz międzynarodowo.


Source link

Leave a Comment