imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Protest rolników w Warszawie. Policja informuje o incydentach

5jf3o365e9p5a83gmnydv5e66kw2c9jt.jpgTrzy osoby zostały zatrzymane w czasie wtorkowego protestu rolników – przekazała p.o. rzecznika prasowego Komendy Społecznej Policji Marta Gierlacka. Mundurowi udzielili również pomocy 68-letniemu mężczyźnie. Według danych podawanych przez stołeczny ratusz na ulicach Warszawy zgromadziło się ponad 10 tys. demonstrantów.

– Podczas wtorkowych zgromadzeń policjanci zatrzymali trzy osoby. Dwie z nich zatrzymano za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta, kolejną z narkotykami – przekazała w rozmowie z PAP p.o. rzecznika prasowego KSP kom. Marta Gierlicka.

 

ZOBACZ: Protest rolników. Minister Michał Kołodziejczak: Chcemy rozwiązać problem

 

Rzecznika przekazała, że nie można jeszcze szczegółowo podsumować manifestacji, ponieważ policjanci nadal prowadzą działania. Zaznaczyła jednak, że choć “było kilka incydentów” to demonstracja przebiegła bezpiecznie.

Protest rolników w Warszawie. Tysiące demonstrantów

Jak informowali reporterzy Polsat News policja musiała interweniować w okolicy ronda de Gaulle’a. Protestujący zostali poproszeni zatrzymanie się i oczekiwanie na przyjazd samochodu z nagłośnieniem. Demonstranci nie zamierzali jednak słuchać mundurowych i napierali na nich, próbując iść dalej. 

 

ZOBACZ: Czesław Siekierski: Nie załatwia się spraw na protestach

 

W tym samym miejscu mundurowi udzielili pomocy 68-letniemu mężczyźnie, który źle się poczuł. Warszawska policja przekazała w mediach społecznościowych, że protestujący został zabrany do szpitala. 

 

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski informował na antenie Polsat News, że w demonstracji udział wzięło 10 tys. osób. W Stołecznym Centrum Bezpieczeństwa powołano sztab z udziałem m.in. Zarządu Transportu Miejskiego oraz policji i Straży Miejskiej, który na bieżąco monitorował sytuację na ulicach w czasie protestu rolników. 

 

Po południu przedstawiciele protestujących rozmawiali z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią. Następnie udali się do kancelarii premiera. Po spotkaniu przedstawiciele rolników poinformowali, że rozmowy zakończyły się fiaskiem i będzie kolejny protest w stolicy.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment