imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Poznańskie Archiwum X wraca do sprawy śmierci małżeństwa sprzed 18 lat

e4ocsengv4u1uboosb74qdoqzrgiu78d.jpg


Policjanci z poznańskiego Archiwum X wracają do sprawy śmierci małżeństwa. Chodzi o producenta palet i jego żonę, których zwłoki znaleziono 18 lat temu w doszczętnie spalonym samochodzie w lesie. Funkcjonariusze uważają, że było to zabójstwo.

Poznańskie Archiwum X ma poważne wątpliwości co do wstępnych ustaleń w sprawie. Uważają, że było to zabójstwo a nie wypadek, a samochód został podpalony dla zatarcia śladów – poinformował rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

 

W lutym 2004 roku na leśnej drodze w miejscowości Jamnice koło Brzezin w powiecie kaliskim ktoś natknął się na całkowicie spaloną skodę faworyt.

 

ZOBACZ: Tajemnicze zaginięcie 17-latek w Zakopanem. Po 29 latach do sprawy włącza się Archiwum X

 

Wewnątrz wraku na miejscach kierowcy i pasażera znajdowały się ludzkie szczątki.

Śmierć producenta palet i jego żony

Policjanci, którzy zajęli się sprawą szybko ustalili, że był to producent palet i jego żona – Zdzisław i Halina Bachor. Mieszkali zaledwie trzy kilometry dalej w miejscowości Włocin Kolonia w powiecie sieradzkim. 

 

ZOBACZ: Archiwum X. Policja wraca do sprawy morderstwa z 1996 roku

 

Miejscowi funkcjonariusze ustalili, że para dzień wcześniej wyjechała z domu, żeby odwiedzić rodzinę w Jamnicach. Nigdy tam jednak nie dotarła.

  

Biegli badający sprawę nie stwierdzili żadnych uszkodzeń albo zwarcia instalacji elektrycznej samochodu, które mogły spowodować pożar. Doszli jednak do wniosku, że szyby auta były opuszczone a pożar wybuchł w przedniej części kabiny. Stwierdzili także, że do podpalenia mogła być użyta substancja łatwopalna.

Jedna z ofiar jeszcze żyła

Ustalono również, że jedna z ofiar w chwili pożaru jeszcze żyła.

 

ZOBACZ: Chiny. Wyrok śmierci za spalenie byłej żony, blogerki, podczas transmisji na żywo

 

Po przeanalizowaniu sprawy i opinii biegłych, policjanci z Archiwum X przyznali, że ktoś mógł mieć motyw, żeby zamordować małżeństwo.

msm/bas/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment